Науковці виявили новий вид тварин у місці, де мало б хто вижив – фото та деталі дослідження

У водяній екосистемі було ідентифіковано новий вид багатоклітинних організмів, які адаптувалися до екстремально солоної води. До цього часу науці були відомі лише дві групи таких організмів, спроможних витримувати подібні умови

Унікальне відкриття було зроблено на території Великого Солоного озера, де серед вапнякових структур, званих мікробіалітами, що покривають дно озера, науковці знайшли численні колонії нематод, або круглих черв'яків. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Вчених здивувало відкриття

Попередньо припускалося, що такі черв'яки можуть мешкати в осадових шарах озера, однак ця знахідка стала першим підтвердженням їхнього існування. Цей факт свідчить про потенційно багату та складну екосистему Великого Солоного озера, більш різноманітну, ніж припускалося до цього.

Вчені були здивовані різноманіттям виявлених нематод, що розширює короткий список багатоклітинних істот, здатних переносити високий рівень солоності озера. Раніше відомо було тільки про два види, які могли тут виживати: соляних креветок і личинок соляних мух.

Нематоди знамениті своєю здатністю адаптуватися до широкого спектру умов, завдяки чому вони представлені у світі понад 250 тисячами видів. Солоність Великого Солоного озера, досягаючи приблизно 15% у південному рукаві та 30% у північному, створює виклики для життя більшості істот.

Дослідження
Дослідження
Фото: Brian Maffly, University of Utah

Однак знайдені нематоди населяли води з солоністю майже 20%, що є рекордним показником солоності для цих організмів. Експерименти, проведені для вивчення адаптації нематод до солоного середовища, показали, що ті, хто харчувався місцевими бактеріями, адаптованими до набагато вищої солоності, виживали краще за інших.

Дослідження вказує на те, що нематоди, ймовірно, споживають бактерії, що живуть на мікробіамлітах, відіграючи ключову роль у їхній екосистемі. Вони також виявили зв'язок між присутністю миш'яку та популяцією нематод, що може вказувати на адаптаційні стратегії до ультрафіолету і зневоднення. Експерт з нематод, доктор Байрон Адамс, високо оцінив значення цього відкриття для розуміння екосистеми Великого Солоного озера, яке, попри свою доступність, залишалося малодослідженим.

Зазначимо, що Велике Солоне озеро, розташоване в штаті Юта, США, є найбільшим солоним озером на заході країни. Це залишкове озеро давнього масивного озера Бонневіль, яке висохло, залишивши після себе велике солоне водоймище.

Озеро знамените своєю унікальною екосистемою, яка включає численні види птахів, особливо мігруючих. Солоність озера коливається, але в середньому в п'ять разів перевищує солоність океанської води, що обмежує біологічне різноманіття до кількох видів, здатних адаптуватися до таких умов. Економічне значення озера включає видобуток мінералів, туризм і рекреацію.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що у стародавніх людей з епохи неоліту був смертельний невидимий ворог.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше