Благовіщення-2024: історія свята, заборони та прикмети

25 березня відзначається Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке є одним із дванадцяти ключових свят у християнстві

Цей день символізує не лише звістку про майбутнє народження Сина Божого Марією, але й означає початок пробудження природи та прихід весни. Про це повідомляє "Дивогляд".

За традицією, святкування відбувається за 9 місяців до народження Христа, колись припадало на 7 квітня. Однак коли Православна церква України прийняла новий календар, дата святкування перемістилася на 25 березня 2024 року.

Історія та прикмети

Основою для відзначення стали події, що описані в Євангелії від Луки, де згадується як архангел Гавриїл приніс Марії в Назареті вість про її майбутнє материнство Спасителя. Марія, одержавши це повідомлення, погодилася на велику честь та відповідальність – стати матір'ю Божого Сина. Святкування символізують білі голуби на блакитному небі та синій колір, асоційований з Богородицею.

Народне повір'я говорить, що як проведеш Благовіщення, так і рік пройде. Погода цього дня віщує характер надходження весни та урожай року. Тепла ніч передвіщає дружню весну, а відсутність ластівок до цього часу – холодні дні.

Ранковий туман, вітер і іній слугують обіцянками врожайного року, тоді як дощ обіцяє урожай жита та грибний сезон. Сонце в цей день обіцяє багатство ярих культур та урожай горіхів. Робота в день Благовіщення може привести до нещасть, а неакуратність під час їжі – до небажаних гостей у домі. Здоров’я, достаток і благополуччя в цей день передвіщають добре проведений рік.

Хрест
Хрест
Фото: Depositphotos

Що заборонено та дозволено робити на Благовіщення?

У день Благовіщення існують традиційні обмеження, характерні для багатьох святкових дат. Наприклад, не рекомендується займатися будь-яким видом фізичної або домашньої праці. Також слід уникати шиття, в'язання чи вишивання, а різати квіти та обрізати дерева вважається недоречним. Носіння нового одягу також не вітається.

Передбачається, що цей день краще проводити у колі сім'ї, не вирушаючи в гості. Через те, що Благовіщення припадає на час Великого посту, існують обмеження на споживання продуктів тваринного походження, проте дозволяється вживання риби та морепродуктів.

Віддавати щось із дому не рекомендується, аби уникнути бідності. Також слід стримувати емоції, уникати крику, лайки чи сварок, прагнути до доброти та спокою. В храмах в цей день не проводяться заупокійні служби чи вінчання.

Щодо прийнятних дій, то Благовіщення – це чудовий час для відвідування церковної служби та молитви. Віряни звертаються до Діви Марії з проханнями про здоров'я, захист, підтримку в складних обставинах, прощення гріхів, а також з подякою за благодіяння.

Молитися можна як зверненнями, записаними в молитовниках, так і власними словами – важлива щирість. Популярна народна традиція – умивання талою водою для зміцнення здоров'я та зберігання благовіщенської солі в домі, що, за переказами, захищає від хвороб.

Раніше "Дивогляд" розповідав, коли та скільки відпочиватимуть українці у квітні-2024.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше