Тромбоз

Доповніть ним раціон: вчені назвали фрукт, який допомагає проти тромбозу

Shutterstock

Науковці також розглядають цей фрукт, як дієву альтернативу аспірину

Недавні відкриття вказують на те, що заходи проти тромбоутворення ефективні не тільки з використанням лікарських засобів, але й через дієту, зокрема, включення певних продуктів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Food Navigator.

Ківі, популярний серед українців фрукт, виявився одним з таких продуктів. Дослідники виявили, що регулярне споживання 2-3 плодів ківі щодня може істотно знизити ймовірність формування кров'яних згустків і зменшити вміст жирів у крові.

Вчені з Норвегії, які займалися цим дослідженням, наголошують на потенціалі ківі, як на дієвій альтернативі аспірину. Експерименти, проведені в університеті Осло, підтвердили, що щоденне вживання ківі протягом чотирьох тижнів зменшує здатність тромбоцитів до агрегації та знижує трігліцериди на 15% у порівнянні з групою, що не споживала цей фрукт.

Ківі
Ківі
Фото: Shutterstock

Встановлено, що ківі робить кров менш в'язкою, знижуючи тим самим загрозу утворення тромбів та накопичення жирів без впливу на рівень "корисного" холестерину, що можна порівняти з ефектом аспірину, призначеного для підтримки серцевої діяльності. Асім Дуттарой, головний дослідник з Інституту фундаментальних медичних наук університету Осло, вважає, що ківі має схожу дію на ліки, які пригнічують активність тромбоцитів, такі як аспірин, і може допомогти знизити ризик інфаркту, інсульту або смерті від кардіоваскулярних недуг.

Попри те, що аспірин застосовують як засіб проти серцево-судинних захворювань, він може спричинити побічні ефекти, включаючи запалення і виразки шлунково-кишкового тракту, що призводить до госпіталізації та навіть смерті. Дуттарой та його команда не закликають повністю замінювати аспірин ківі, але радять додавати цей фрукт до дієти для тих, хто прагне покращити стан серця через харчування.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що інтервальне голодування збільшує ризик ранньої смерті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ