Сім найпоширеніших міфів про презервативи, які роблять ваш секс небезпечним

Безпечний секс – запорука вашого здоров'я та головний спосіб уникнення небажаної вагітності

Навколо цього засобу контрацепції зібралося багато міфів та некоректних уявлень щодо використання. "Дивогляд" із посиланням на ГО "Твій сімейний лікар" розвінчує сім найпопулярніших міфів про презервативи.

Міф 1: Презервативи не мають терміну придатності

Ніщо у цьому світі не вічне, тому презервативи також мають термін придатності. При виборі цього засобу контрацепції зверніть особливу увагу на термін його використання, що зазначений на упаковці.

"Протерміновані презервативи можуть порватись, або ж не дадуть бажаного захисту під час сексу, а кому потрібна така халепа?", – каже сімейний лікар КНП Золотоніський ЦПМСД Олександр Прокопчук.

Міф 2: Презервативи можна зберігати у кишені чи сумці

Під час неправильного зберігання презервативи можна легко пошкодити і тоді існує ризик того, що вони порвуться у невідповідний момент. Зберігайте презервативи у коробці, в якій вони продаються, у сухому місці, захищеному від сонячних променів. Для цього чудово підійде тумбочка біля ліжка, комод або шухляда.

Не треба носити презервативи у кишенях штанів, гаманці, косметичці, або на дні сумки для вдалого моменту. 

Міф 3: П'єте контрацептиви – забудьте про презервативи

Так, таблетовані контрацептиви дійсно можуть попередити небажану вагітність. Натомість такий засіб контрацепції не захищає від інфекцій, що можуть передаватися статевим шляхом, ВІЛу та гепатитів.

"Цю функцію виконують презервативи", – наголошує медична директорка, сімейна лікарка Паланського ЦПМСД Уманської ТГ Марина Опаленко.

Жінка тримає презерватив
Жінка тримає презерватив
Фото: Shutterstock

Міф 4: Презервативи блокують задоволення

Сьогодні в аптеці можна знайти чимало презервативів "на будь-який смак і колір", які ефективно захищають, але при цьому мало-як впливають на отримання задоволення партнерами від сексу.

Презервативи виготовляють з різних матеріалів, різних розмірів, товщини, з додаванням лубрикантів або без них. Усі ці аспекти впливають на рівень задоволення, що отримують партнери під час сексу. Щоб знайти найбільш вдалий для себе варіант – випробуйте декілька видів презервативів.

Міф 5: Один презерватив на всю ніч

При активному і тривалому використанні презерватив може порватися. Саме тому експерти радять використовувати кілька презервативів під час тривалого статевого акту. Для кожного статевого акту одягайте новий презерватив і в жодному разі не використовуйте один і той самий повторно.

Презерватив
Презерватив
Фото: Shutterstock

Міф 6: Презервативи потрібні лише для вагінального сексу

Для збереження безпеки використовуйте презервативи під час різних видів близькості. Біологічні рідини (такі як кров, преякулянт, сперма, вагінальні виділення тощо) можуть містити збудників різних інфекцій.

"Тож не має значення, який це секс, захист має бути завжди. Подбайте про себе, свого партнера чи партнерку, безпечний секс – це турбота про себе й коханих людей", – наголошує завідувачка, сімейна лікарка Канівського Центру ПМСД Іванна Котурбаш.

Міф 7: Відкривати презерватив зубами – небезпечно

Так, у поривах пристрасті або для підсилення романтики і збудження партнер може показово відкрити презерватив зубами. Однак, такі дії можуть пошкодити презерватив. У цьому випадку краще не експериментувати і скористатися ножицями, або спеціальним місцем на упаковці, де потрібно надірвати і дістати презерватив.

Презерватив
Презерватив
Фото: Depositphotos

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що експерти назвали несподівані наслідки відмови від сексу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше