Прапор Туркменістану

У Туркменістані школярок змушують проходити дивний тест на цноту

Engin Akyurt / Unsplash

Батьки неповнолітніх обурені цією ініціативою

У Туркменістані неповнолітні школярки були змушені пройти тестування на цноту для "оцінки їхньої моральності". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Star.

Батьки висловили своє обурення щодо обов'язкових медичних оглядів у школах, що проводяться державними лікарями. Вони стурбовані, що невдача у цих тестах може призвести до залучення поліції та безпекових служб.

Особливо це стосується питань їхньої моральності. Зазначено, що такі перевірки здійснюються серед дівчат віком від 14 до 18 років у містах Балканабад та Туркменбаші.

Чиновник зі сфери освіти, який побажав залишитися анонімним, повідомив ЗМІ, що учениць 9-11 класів зобов'язують проходити гінекологічні огляди, під час яких ідентифікують дівчат, що мали сексуальні контакти. Далі передають цю інформацію в поліцію та Міністерство національної безпеки.

Уряд стверджує, що метою цих оглядів є виявлення дорослих, які вступають у статеві стосунки з неповнолітніми. За словами представника влади, такі дії спрямовані на притягнення винних до відповідальності.

Останнім часом в регіоні почастішали випадки підліткової вагітності, що стало однією з причин проведення тестів, які були розкритиковані міжнародною медичною спільнотою через ненадійність та втручання в приватне життя. У Туркменістані закон встановлює вік сексуальної згоди на рівні 16 років.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Вінниці судили жінку, яка продавала порно-ролики, щоб заплатити за квартиру.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ