Гриби

Додайте їх до раціону: 2 види грибів, які мають потужні протиракові властивості

Shutterstock

Елементи цих грибів можуть знижувати активність ракових клітин і придушувати їхній розвиток

Дослідження, проведене науковцями з університету Траз-уш-Монтіш і Алту-Дору в Португалії, підтвердило протиракові властивості білих грибів (Boletus edulis) та печериць (Agaricus bisporus). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Medical Sciences Forum (MSF).

Вчені аналізували мікроРНК, отримані зі заздалегідь зібраних і сушених зразків білих грибів та печериць, використовуючи техніку аніонообмінної хроматографії. Ця методика дозволяє розділяти сполуки на основі їхнього заряду за допомогою спеціальних іонообмінних смол.

За її допомогою визначається чистота та якість хімічних реагентів, фармацевтичних продуктів, а також очищення антибіотиків і білкових речовин. Оцінюючи потенціал цих грибів у боротьбі з раковими захворюваннями, дослідники порівняли їх з Cantharellus cibarius (лисичками), в яких раніше було виявлено компоненти, що мають здатність пригнічувати розвиток ракових клітин.

У мікроРНК білих грибів були ідентифіковані специфічні фракції BEDA і BEDB, тоді як у печериць – ABIA. Дослідження ефективності цих фракцій показало, що ABIA може знижувати активність ракових клітин при концентрації 50 мкг/мл.

Виявлено, що вищі дози ABIA здатні ще більше придушувати розвиток раку, хоча і можуть бути токсичними для здорових клітин. Фракція BEDB також показала антиканцерогенні властивості.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені зробили великий прорив у боротьбі з раком.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ