Шість сильних молитов, які повинна знати кожна дитина

Молитва – це звернення до Бога з проханням чи подякою. Віруючі люди починають і завершують свій день молитвою, а також ходять до церкви

У багатьох сім'ях дітей змалечку привчають правильно звертатися до Всевишнього. Саме тому "Дивогляд" зібрав для вас шість молитов, яким варто навчити своїх дітей.

Молитва господня – "Отче наш"

Отче наш, що єси на небесах!
Нехай святиться ім'я Твоє,
хай прийде Царство Твоє,
нехай буде воля Твоя,
як на небі, так і на землі.
Хліб наш насущний дай нам сьогодні.
І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим.
І не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є царство, і сила, і слава навіки. Амінь.

Молитва "Отче наш" називається також ще й молитвою Господньою. З Євангелії від Матвія та Луки ми знаємо, що текст цього звернення до Бога був даний Самим Ісусом Христом під час Його земного життя.

Молитва до Пресвятої Богородиці – "Богородице Діво"

Богородице Діво‚ радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти в жонах‚ і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших. Амінь.

Молитва "Богородице Діво" звернена до Пречистої Діви Марії. Вона є пісенною обробкою слів архангела Гавриїла, що він промовив до Богородиці під час Благовіщення. Апостол Лука писав, що архангел звернувся до Марії з вітанням: "Радуйся Благодатна, Господь з тобою! Благословенна Ти між жінками…" (Лк. 1:28). Пізніше до цих його слів додали звернення: "Богородице Діво", та закінчення: "…і благословенний плід утроби Твоєї, бо ти Спаса породила душ наших".

Молитва Вірую – Символ Віри

Вірую в Єдиного Бога, Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого...І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків. Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного. несотворенного. Єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і для нашого спасіння зійшов з небес, і тіло прийняв від Духа Святого і Марії Діви, І став людиною. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І зійшов на небо і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця. І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мертвих і життя будучого віку. Амінь.

Символ Віри – це дванадцять основних догм християнства, котрі виголошуються кожного богослужіння. Ці догми входять до вранішньої молитви і містять у собі перелік того, у що вірує кожен християнин.

Молитва була складена на основі догматів християнства прийнятих на Першому (325 рік від Різдва Христового) та Другому (381 рік від Р. Х.) Вселенських Соборах. Вона стосується рівності усіх Трьох Осіб Святої Трійці: Отця, Сина та Святого Духа, а також спасительної місії Господа Ісуса Христа, який зійшов на землю заради спасіння людства. 

Читаючи Символ Віри кожна людина відкрито сповідує віру, прагнучи отримати Царство Небесне. Адже за словом Спасителя, той хто відкрито визнає Його перед людьми, того і Він визнає перед Своїм Отцем (Мф. 10:32).

Молитва перед початком навчання

Милосердний Господи! Пошли нам благодать Духа Твого Святого, що подає нам розум і зміцнює душевні наші сили, щоб, слухаючи уважно вчення, що нам викладають, виросли ми Тобі, нашому Творцеві, на славу, батькам нашим на втіху, Церкві і Батьківщині на користь. Благодать Духа Святого – невидима сила Святого Духа; душевні наші сили – наші душевні здібності (розум, серце, воля); Батьківщина – держава, країна, де здавна жили наші предки: прадіди, діди і батьки, тобто Україна. Ця молитва до Бога Отця, Якого ми називаємо Творцем. У ній ми просимо Його послати Святого Духа, щоб Він Своєю благодаттю зміцнив наші душевні сили (розум, серце, волю), і щоб ми, слухаючи уважно учення, яке нам викладають, виросли відданими синами Церкви і вірними слугами своєї Батьківщини і на втіху своїм батькам. 
 
Ікона Діви Марії та Ісуса Христа
Ікона Діви Марії та Ісуса Христа
Фото: відкриті джерела

Молитва після навчання

Дякуємо Тобі, Творче, що сподобив єси нас благодаті Твоєї, щоб розуміти учення. Благослови наших начальників, батьків і вчителів, що ведуть нас до пізнання добра, і подай нам силу і кріпкість продовжувати навчання це. Що сподобив єси – що Ти сподобив, удостоїв; благодаті Твоєї – невидимої допомоги Твоєї, щоб з увагою слухати і розуміти; благослови – пошли милість; до пізнання добра – до пізнання усього доброго; кріпкість – здоров'я, бажання, наснага. Молитва ця – Богу Отцю. В ній ми спершу дякуємо Богу, що Він послав поміч розуміти учення, яке нам викладають. Потім просимо Його послати милість Свою нашим начальникам, батькам і вчителям, які дають нам можливість пізнати усе добре і корисне; і нарешті просимо дати нам здоров'я і бажання, щоб ми з успіхом продовжували навчання. 
 
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як молитися за захист родини та домівки.
 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше