Кашалоти врятувалися від нападу косаток завдяки фекаліям – вражаюче відео

На південному березі Західної Австралії науковці, що досліджують китів, стали свідками неочікуваної події

Косатки здійснили спробу атаки на зграю кашалотів, проте відповідь кашалотів вразила вчених. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Традиційно кашалоти вважаються найбільшими хижаків океану, і припущення було таким, що косатки уникають їх через значну різницю у розмірах. Але, згідно з деякими спостереженнями, були випадки, коли косатки нападали на самок кашалотів із малятами. Це змусило дослідників припустити, що такі інциденти трапляються частіше, але залишаються непоміченими.

Цього разу, перебуваючи на борту судна для спостереження за китами, науковці були свідками рідкісного зіткнення між косатками та кашалотами. За їхніми спостереженнями, близько 30 косаток переслідували чотирьох кашалотів.

Під час цього вчені зафіксували застосування кашалотами незвичайної стратегії оборони, яка виявилася ефективною проти косаток. Спочатку науковці помітили на поверхні води велику темну пляму червонуватого відтінку, яку спершу сприйняли за кров одного з кашалотів. Проте, переглянувши фото та відео пізніше, виявилося, що це були фекалії кашалотів, які мають червоний колір через їхню основну їжу – кальмарів.

Кашалоти почали активно махати хвостами, спрямовуючи свої екскременти на косаток. Морський біолог Дженні Такер, яка спостерігала за цією подією, пояснила, що ця оборонна дія називається "захисною дефекацією". Випуск фекалій у воду, з подальшим розпиленням їх у сторону противника, дезорієнтує косаток.

Такер зазначила, що ця "бомба з фекалій" відіграла свою роль, і косатки вирішили залишити кашалотів у спокої, відпливши у чистіші води. Вона додала, що кашалоти вдаються до такої оборонної тактики у випадку загрози, що дозволяє їм відступити та зберегти своє життя.

Місце зіткнення, яке було недалеко від берега і де море не було занадто глибоким, відіграло ключову роль у рішенні косаток припинити переслідування, адже у таких умовах їм було складніше проводити атаку.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українські полярники вперше зустріли одного з найбільших китів у світі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше