Їжак

Екоцид їжаків: у Києві спалахнув новий скандал – фото

Shutterstock

Одну тварину придавило елементами споруди під час демонтажних робіт

Захисники прав тварин звинуватили в екоциді працівників КП "Київблагоустрій", які під час демонтажу МАФу на Оболонському проспекті та зруйнували зимові гнізда їжаків. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Telegram-канал "Життя ОБОЛОНЬ Київ".

В Оболонському районі цієї зими комунальне підприємство "Київблагоустрій" розпочало демонтаж МАФів на Оболонському проспекті, не беручи до уваги, що під цими конструкціями часто обирають місце для зимівлі їжаки. Цей процес призвів до знищення місць зимівлі приблизно для 10 цих тварин.

Відомо про смерть одного їжака, якого придавило елементами споруди. Однак вдалося врятувати 9 особин. Це стало можливим завдяки турботі мешканців Оболоні, які не лише витягли їх з-під уламків, а й знайшли для них тимчасовий притулок у своїх оселях.

Демонтаж
Демонтаж
Фото: Фото з соцмереж

Попри це, демонтаж МАФів має тривати, що загрожує життю ще більшої кількості їжаків. Екологи та зоозахисники описують цю ситуацію як екологічну катастрофу, адже в урбаністичних умовах їжаки часто вибирають для зимівлі простір під торговими павільйонами.

У випадку спостереження за черговим демонтажем на Оболоні, киян просять зв'язатися зі зоозахисниками за номером +380930202008 (Соломія), яка докладе зусиль для порятунку цих маленьких колючих створінь.

Їжаки є важливою частиною екосистеми міста, як підтверджують екологи, і бездумне знищення їхніх зимівель може спричинити значне скорочення їх популяції в районі Оболонь, не кажучи вже про біль та смерть, які ці дії завдають тваринам.

Зоозахисники закликають призупинити роботи з демонтажу до весни, часу, коли у їжаків закінчиться зимова сплячка.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як у Харкові піцерія відмовилася обслуговувати військового.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ