Півтори тисячі людських тіл в могилі: археологи зробили моторошне відкриття – фото

Загадкове та страхітливе відкриття на місцевості, де колись був притулок для літніх людей, має всі шанси бути визнаним найчисленнішим кладовищем жертв часів розгулу смертоносної епідемії у німецькому місті

В Нюрнберзі археологам вдалося виявити вражаюче поховання, що, як припускають, є останнім притулком сотень жертв чуми. Тим самим це місце претендує на звання найчисленнішої знахідки такого роду в Європі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.

Ці люди були поховані поспіхом

До цього часу дослідження дозволило ідентифікувати понад 500 тіл, і, згідно з оцінками, у восьми відкритих могилах їхня кількість може досягти 1500. Ці залишки, датовані XVII століттям, розкривають суспільство, що зверталося до масових захоронень, коли чума захоплювала кожен населений пункт.

Чума, відповідальна за найсмертоносніші епідемії в історії, включаючи Чорну смерть, не лишала за собою видимих слідів на скелетах. Коротко зазначимо, що в історії Європи епідемії чуми вбили мільйони людей, зокрема під час Чорної смерті у XIV столітті, коли загинуло від 75 до 200 мільйонів осіб. Точна кількість жертв різних епідемій важко визначити, але вона сягає десятків мільйонів.

Отже, щоб підтвердити, що ці люди були жертвами саме чуми, вченим потрібно провести ДНК-аналіз для виявлення її бактерії. Проте присутність артефактів та історичних документів на місці розкопок, як-от документ з 1634 року, що детально описує руйнівний вибух епідемії в Нюрнберзі, підкріплює їх припущення. Цей документ разом з радіовуглецевим датуванням і знахідками підтверджує, що поховання належить до трагічного періоду міста.

Скелети
Скелети
Фото: In Terra Veritas

Місце поховання стає ключовим елементом історії Нюрнберга. На відміну від поховань на спеціалізованих кладовищах для жертв чуми, ці особи були поховані поспіхом, що свідчить про величезний удар по місту від епідемії, коли людям не вистачало сил або засобів для дотримання звичайних ритуалів.

Ця знахідка відкриває унікальний, всеохоплюючий погляд на вплив чуми на різні верстви населення, від дітей до старших людей, і на миттєву здатність хвороби змінювати будь-які аспекти життя суспільства. Подальші дослідження і аналіз цих залишків обіцяють пролити світло на переломний момент в історії Європи, який досі залишався малодослідженим.

У міру продовження роботи дослідників, знахідки з Нюрнберга сприятимуть глибшому розумінню того, як минулі спільноти впорались з катастрофічними епідеміями. Ретельне обізнане ставлення до останків та їх глибокий аналіз відображають бажання суспільства зберегти своє багате, хоч і трагічне історичне надбання.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як у Польщі несподівано знайшли кладовище часів смертоносної чуми.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше