Нагородження українського фільму "20 днів у Маріуполі" на "Оскарі" вирізали з міжнародної телеверсії кінопремії – як це пояснюють організатори премії

Спілка зверталася до українського мовника для уточнення того, "у якому вигляді церемонію транслювали в Україні"

З міжнародної телеверсії кінопремії "Оскар" вирізали момент нагородження української стрічки "20 днів у Маріуполі", яка перемогла у номінації "Найкращий повнометражний документальний фільм", передає "Дивогляд" із посиланням на Суспільне.

Повідомляється, що оголошення переможця у категорії "Найкращий повнометражний документальний фільм", а також нагородження авторів кінокартини на сцені вирізали зі скороченої версії.

У понеділок, 11 березня, на телеканалі "Суспільне.Культура" мав відбутися показ міжнародної телевізійної версії церемонії нагородження "Оскар". Однак, після перегляду матеріалів, на телеканалі виявили, що нагородження українських документалістів відсутнє у цій версії.

Команда Суспільного звернулася до організаторів премії The Walt Disney Company Limited, щоб висловити своє обурення з приводу такого вчинку. Зрештою, було ухвалено рішення показати українським глядачам повну версію церемонії, яка вже транслювалася на телеканалі "Суспільне Культура" у ніч проти 11 березня.

Що кажуть у Disney

Українська служба "Голосу Америки" надіслала запит до Disney Entertainment з проханням пояснити, чому фрагмент з нагородженням українців вирізали зі скороченої версії "Оскара".

Представники компанії зазначили, що причиною цього стали часові обмеження у 90 хвилин. Вибір номінацій для скороченої версії визначили в процесі планування ще за декілька тижнів до церемонії нагородження "Оскар". 

"Утім, зведений підсумок усіх пропущених переможців, зокрема "20 днів у Маріуполі", до скороченої версії включено", – пояснили у Disney Entertainment.

Також представники компанії зазначили, що ліцензію на показ повної церемонії наживо та її альтернативної 90-хвилинної версії в Україні надали телеканалу "Суспільне". У Disney Entertainment відмітили, що зверталися до українського суспільного мовника для уточнення того, "у якому вигляді церемонію транслювали в Україні". 

Що відомо про фільм "20 днів у Маріуполі"

"20 днів у Маріуполі" – це документальна робота українського режисера та воєнного кореспондента Мстислава Чернова. У березні 2022 року режисер разом із колегою – фотографом Євгеном Малолєткою стали останніми цивільними журналістами у місті Маріуполі (Донецька область), де тривали бойові дії. Стрічка розповідає про те, як жили люди у місті, яке перебувало під обстрілами і де з перших днів війни був відсутній зв'язок, світло, вода, газ і тепло.

На цьогорічному "Оскарі" стрічка отримала нагороду к номінації Найкращий повнометражний документальний фільм" і стала першим українським фільмом, який виборов статуетку від Американської кіноакадемії.

Під час вручення нагороди на сцені з промовою виступив режисер фільму Мстислав Чернов. Для цього заходу він обрав костюм, на піджаку якого розміщено напис "Свобода".

А раніше "Дивогляд" розповідав про всіх переможців кінопремії "Оскар-2024".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше