Прапор Естонії

В Естонії від українців можуть вимагати повернути гроші за мовні курси

Shutterstock

Міністерство культури країни висунуло нові умови навчання

Українських біженців в Естонії можуть змусити заплатити гроші за мовні курси, передає "Дивогляд" із посиланням на postimees.ee.

Наприкінці червні 2023 року Міністерство культури Естонії висунуло нові умови навчання естонської мови для одержувачів міжнародного захисту (у тому числі й українських біженців). Нова постанова була створена і запроваджена з метою мотивувати іноземців швидко й успішно закінчувати безоплатні курси з вивчення мови.

Особи, які отримали тимчасовий захист в Естонії, зобов'язані пройти навчання за програмою адаптації, а також долучитися до вивчення естонської мови на рівень А1, які держава пропонує цілком безоплатно. Якщо повнолітній учень перериває навчання або не виконає зобов'язань, узятих під час реєстрації на курси – він повинен виплатити державі компенсацію.

"Ми сподіваємося, що сума, що повертається державі, складе 0 євро, оскільки мета нової постанови – мотивувати одержувачів міжнародного, в тому числі тимчасового захисту, успішно закінчувати безкоштовні курси естонської мови", – повідомила голова відділу культурної різноманітності міністерства Ольга Ситник.

Повідомляється, що станом на липень 2023 року вже понад 5,5 тис українських біженців успішно завершили безкоштовні курси естонської мови рівня А1. Тим часом навчання продовжують 2519 осіб, а нещодавно зареєструвалися ще 894 іноземці.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, на що зважають українські біженці під час прийняття рішення про повернення додому.

Дивіться також відео 5 каналу: КОЖЕН ДРУГИЙ українець ризикує стати жертвою торгівлі людьми. Інформаційна кампанія у метро Києва

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ