Українці, біженці, переселенці

Скільки людей щомісяця виїжджають з України за кордон і не повертаються – статистика

Shutterstock

"Люди поступово інтегруються за кордоном"

Аналітик "Громадянської мережі "ОПОРА" Андрій Савчук стверджує, що близько 40-50 тисяч громадян України кожного місяця виїжджають за кордон і не повертаються. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Суспільне".

Посилаючись на результати опитування ООН, він сказав, що у 65% громадян за кордоном є плани щодо повернення, але тільки 12% з них планують це в наступні 3 місяці.

"Тобто люди поступово інтегруються за кордоном. І тому, чим довше триватиме війна, тим важче буде повертати українців додому", – заявив він.

За словами аналітика, частина українців, котрі, наприклад, виїхали до Польщі, мігрують далі в інші країни. Це вказує на наявність складних демографічних викликів для нашої країни найближчі 1-2 роки.

Савчук стверджує, що мотивацією для повернення українців можуть стати безпека, сприятлива соціально-економічна ситуація та гуманітарні чинники.

"Ми бачили, що люди поверталися, щоб віддавати своїх дітей в укр. школи, коли школи готували до навчального року. Це серйозний фактор, щоб люди поверталися. Безпека залишається пріоритетом для українців, і навіть скасування пільг не змусило проміняти це на життя та здоров'я своє та своїх рідних", – йдеться у повідомленні.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що мотивує українців залишатися у Польщі та за яких умов вони повернуться додому.

Дивіться також відео 5 каналу: ЛОХИНА: ціни кусючі. Наскільки може подешевшати ягода і коли

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ