Прапор Литви

Скільки українських біженців хочуть жити та працювати в Литві – опитування

Shutterstock

Зросла кількість тих, хто не визначився щодо планів на майбутнє

Анонімне опитування показало, що 34% українців, які втекли від російського вторгнення до Литви, планують залишитися та працювати у цій країні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Delfi.

У травні було проведене опитування серед українців, які використали послуги Служби зайнятості. Переважно серед респондентів жінки віком 30-40 років, більша частина з них має вищу освіту.

За словами 97% громадян нашої країни, населення Литви прийняло їх добре чи дуже добре. Заступник директора Служби зайнятості Гедре Синкявич стверджує, що у 2023 році зросла кількість тих, хто не визначився щодо планів на майбутнє, пов'язаними з життям в Україні (40%). Для порівняння, у 2022 році таких було 32%.

Згідно з інформацією Центробанку Литви, минулого року українці створили додану вартість на 400 млн євро – 1% ВВП. Міністерство соцзахисту та праці повідомило, що за рік від повномасштабного російського вторгнення українські біженці до бюджету Литви сплатили понад 58 млн євро податків.

З початку 2023 року 1,4 тис біженців з України стали учасниками програми субсидованого працевлаштування.

Раніше "Дивогляд" розповідав, чому українські біженці не можуть знайти роботу за кордоном.

Дивіться також відео 5 каналу: ШОК! ЧОРНІ АРХЕОЛОГИ після обміління Каховського водосховища: із знахідок – цілі кладовища

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ