Соцопитування

Що українців найбільше лякає у повоєнній відбудові – опитування

Shutterstock

Повторення воєнних дій лише на третьому місці

На думку багатьох українців, корупція – найбільша загроза у питанні повоєнного відновлення. Вона випередила навіть можливе повторення воєнних дій. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на результати дослідження.

73% українців та 80% представників бізнесу серед можливих ризиків найбільше переймаються можливістю повернення корупційних схем у процеси відбудови. 63% громадян і 73% підприємців стурбовані відсутністю контролю і, у підсумку, розкраданням держкоштів.

Бізнес (45%) та населення (55%) лише на третє місце ставлять повернення воєнних дій. Для нейтралізації головного страху громадян, тобто корупції, необхідно забезпечити механізми контролю – цю думку висловили 33% населення та 44% представників бізнесу. Також респонденти підтримують посилення кримінальної відповідальності за корупцію – 24% та 18% відповідно.

"Бізнес, як і населення України, побоюється корупції і повернення недоброчесних практик. При цьому бізнес загалом менше довіряє владі і більше розраховує на себе. Результати дослідження підкреслюють критичну значущість прозорого доступу до інформації, всебічну комунікацію, пояснення планів та того, яким чином громадяни можуть вплинути на ті чи інші етапи відбудови та долучитись на різних етапах. Це ключ до порозуміння і недопущення розчарувань", – заявила заступниця виконавчого директора Transparency International Ukraine Анастасія Мазурок.

Зазначимо, що опитування провела агенція Info Sapiens за підтримки Проєкту USAID "Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні "ВзаємоДія" на замовлення Transparency International Ukraine.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що саме українці та бізнес вважають головними проблемами України.

Дивіться також відео 5 каналу: Раз на 80 років рОСІЯ РУЙНУЄ ДАМБИ. "Можем павтаріть" у дії | Машина часу

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ