робота, документи

Чому українські біженці не можуть знайти роботу за кордоном

Shutterstock

Є кілька основних перешкод для працевлаштування

Громадяни України, які через війну вимушено залишаються за кордоном, часто стикаються з проблемами у працевлаштуванні. Чому українським біженцям важко знайти роботу за кордоном і які труднощі стоять на цьому шляху – розповідає "Дивогляд" із посиланням на Euobserver.

Наразі близько 5 140 000 громадян України отримали тимчасовий захист у країнах Європи і мають безперешкодний доступ до медичної та соціальної допомоги, освіти, ринку праці та житла. Водночас із цим, ситуація з працевлаштуванням дещо складна.

В Агентстві ЄС з фундаментальних прав (FRA) та Eurofound виділили кілька основних перешкод для українців у пошуку роботи за кордоном:

  • незнання мови країни, у якій перебувають українці;
  • нерегулярні пропозиції роботи;
  • обов'язки по догляду за дітьми/інвалідами.

Експерти провели дослідження і встановили, що в Естонії 4 з 10 респондентів мали оплачувану роботу, а у Німеччині лише 14%.

"Це багато в чому пов'язано з мовою. В опитуванні FRA 86% респондентів сказали, що вони мало або взагалі не розмовляють німецькою", – йдеться у повідомленні.

Варто сказати й про велику кількість нерегулярних, тимчасових і нестабільних робочих місць, які часто пропонують українцям. Також значення має й те, що деякі компанії не надають послуги з проходження навчання майбутніми співробітниками. 

У Комісії ЄС зазначають, що біженці зазвичай працюють у тих галузях, де часто пропонують нерегулярні заробітки: будівельні роботи, туризм, готельний бізнес.

Також багато українців скаржаться, що їм недоплачують зарплату, або не платять взагалі, Разом із цим, часто вони працюють взагалі без контракту, або у ньому зазначені не всі робочі години.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про три найбільш небезпечні роботи для українців за кордоном.

Дивіться також відео 5 каналу: "Немає кіоска, де за $ можна викупити людину": Ігор Котелянець про визволення політв'язнів кремля

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ