Кінематограф

Документальний фільм про війну в Україні "Звідки куди" отримав головну нагороду на фестивалі у Великій Британії

Shutterstock

"Створений з інтимністю та делікатною повагою, ми як журі були приголомшені блискучою простотою цього фільму"

Документальний фільм польського режисера Мацієка Хамели "Звідки куди" (In The Rearview), присвячений темі війни в Україні, отримав головну нагороду на 30-му кінофестивалі Sheffield DocFest. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook-сторінку продюсерки Анни Паленчук.

"Якщо документальні фільми мають значення, якщо вони доречні та важливі взагалі, вони мають пов'язувати нас із життями інших людей. Створений з інтимністю та делікатною повагою, ми як журі були приголомшені блискучою простотою цього фільму, який робить усіх нас попутниками в універсальній одіссеї виживання", – заявили журі конкурсу.

Стрічку створили у співпраці з Паленчук і Жан-Марі Ґіґоном, а вперше представили 21 травня на 76-му Каннському кінофестивалі. Сюжет документального фільму ілюструє збірний образ українських біженців, серед яких діти, жінки, літні люди та чоловіки, які через повномасштабне вторгнення покинули свої домівки. Події розгортаються в евакуаційному бусику, водій якого – режисер Хамел.

"Цей фільм почався як волонтерська робота. Я хотів подякувати за всю підтримку, яку Велика Британія надала цій дивовижній гуманітарній діяльності під час цієї війни в Україні…(Це – ред.) країна, яка ніколи не була байдужою", – зазначив Мацієк.

Відомо, що на початку повномасштабного вторгнення режисер зразу почав допомагати евакуйовувати українців. Для цього він придбав фургон, а згодом почав фільмувати біженців, коли перевозив їх у безпечне місце через польський кордон.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українська режисерка Таня Муіньо зняла кліп для співачки Doja Cat.

Дивіться також відео 5 каналу: "БОГИ ВІЙНИ" так успішно попрацювали, що гармата перестала діставати ворога. Репортаж з-під Бахмуту

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ