Робота для українців у Європі – де і ким можна працевлаштуватися у 2023 році

Вже майже рік багато українців перебувають у країнах Європи через війну

Українці отримують за кордоном фінансову допомогу, а також безкоштовне житло. Декому вдалося працевлаштуватися і заробляти власною працею. Які вакансії для українців можна знайти у Польщі, Румунії, Чехії та Нідерландах – розповідає "Дивогляд".

Робота для українців у Польщі

У Польщі біженці з України можуть знайти роботу в сфері логістики, автомобільній галузі, на підприємствах харчової промисловості тощо. Багато де обов’язковим є володіння польською мовою хоча б на початковому рівні.

З 1 січня 2023 року в Польщі збільшили мінімальну ставку до 3,4 тис злотих, що дорівнює близько 29,7 тис грн. Очікується також, що в липні 2023 року ця цифра зросте до 3,6 тис злотих (30,7 тис грн).

Середня заробітна плата для українців, які займаються фізичною роботою становить від 4 до 4,5 тис злотих (близько 34-37 тис грн). Знання польської при цьому не обов’язкове, але буде перевагою.

Читайте також: Для українських біженців у Польщі відкрили пункти допомоги – що там можна отримати

Читайте також: Де українцям оформити паспортні документи у Польщі – список адрес і графік роботи

Робота для українців у Румунії

У Румунії українці затребувані на логістичних складах та виробництві, щоправда рівень заробітної плати там менший, ніж в інших країнах Європи. 

Багато роботодавців заохочують до різних робіт жінок, пропонуючи їм безкоштовне житло і купони на безкоштовне харчування. При цьому середня зарплата на місяць становить €550 (22 тис грн). Це стосується й тих, хто приїжджає до Румунії з дітьми.

"За проживання дітей теж не треба платити. Жінки самоорганізовуються на змінах і поки одні працюють, інші доглядають за дітьми. Вони можуть не хвилюватися за безпеку дітей і одночасно заробити на простій фізичній роботі з виготовлення різних дротів для автомобілів, яка не вимагає якихось спеціальних навичок", – розповіла директорка міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Марцін Колодзейчик.

Робота для українців у Чехії

У цій європейській країні ситуація з працевлаштуванням українців схожа з польською. Актуальними залишаються вакансії на логістичних складах для збору деталей для кондиціонерів, вентиляторів і кондиціонерів для автомобілів або для комплектування товарів.

Багато роботодавців пропонують своїм працівникам безкоштовне житло, а інколи підприємства забезпечують безкоштовним харчуванням або за зниженими цінами.

Часто така робота не вимагає знання чеської мови, але її знання на базовому рівні буде перевагою. Місячна заробітна плата в середньому становить від 25 до 28 крон нетто (близько 42,1 – 47,2 тис грн).

Читайте також: Чехія змінює умови проживання для українських біженців

Читайте також: Скільки жителі Чехії витрачають на продукти щомісяця – соцопитування

Робота для українців у Нідерландах

Багато українців у Нідерландах працевлаштовуються на підприємствах з виготовлення м’ясної продукції або на логістичних складах. При цьому в середньому вони заробляють €1,8 тис на місяць (72,2 тис грн). Ця робота не потребує досвіду, навичок, а також знання мови.

Однак, перевагою буде наявність посвідчення водія. Працівникам дають можливість їздити на роботу на службовій машині.

Також громадяни України, які мають досвід роботи у гастрономічній сфері і добре володіють принаймні англійською, можуть влаштуватися на роботу кухарем або офіціантом. Середня заробітна плата становить €1,9 – 2 тис (орієнтовно 76,2 – 80,2 тис грн).

"Працевлаштуватися можуть ті, хто має статус тимчасової охорони, виданий Нідерландами, а також BSN – голландський аналог ідентифікаційного коду", – розповіла Марцін Колодзейчик.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українські біженці у Німеччині та Польщі не планують повертатися в Україну по завершенні бойових дій.

Дивіться також відео 5 каналу: "Папочок з іменами не було": про візит ревізорів із США на тлі корупційних скандалів в Україні

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше