Супермаркет

Скільки жителі Чехії витрачають на продукти щомісяця – соцопитування

Shutterstock

Дехто вимушений їздити на закупи в супермаркети в інші країни

Сьогодні в Європі перебуває велика кількість українців, які неодноразово розповідали про рівень життя в європейських країнах. Зокрема, у Чехії. 

Через зростаючу інфляцію в Європі жителі різних країн помітили подорожчання продуктів, що суттєво впливає на гаманець. Як здорожчання вартості на товари впливає на життя у Чехії, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Novinky.

Експерти з компанії Kruk провели опитування, за результатами якого встановили, як підвищення вартості товарів змінило життя мешканців Чеської Республіки.

Так, більшість опитаних чехів (54% опитаних) почали купувати переважно акційні товари у магазинах. Так само роблять і українські біженці.

Ще 28% чехів купують лише основні продукти, а п'ята частина мешканців Чехії обирають продукти нижчої якості.

Приблизно кожен шостий-сьомий з опитаних чехів намагається скоротити витрати на продукти харчування, обмежуючи свій звичайний раціон

Ще близько 10% жителів Чехії їздять на закупи до сусідніх країн.

"Понад 20% чеських сімей поки не постраждали від зростання цін на харчі і купують їх, як раніше. Скорочувати витрати довелося здебільшого пенсіонерам, батькам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, та людям без роботи. Однак лише мінімальна кількість чеських сімей потребує суттєвої допомоги при купівлі продуктів, наприклад через продовольчий банк", – додала представниця компанії Kruk Ярослава Палендалова.

Скільки чехи витрачають за місяць?

Серед опитаних близько 82% чехів щомісяця витрачають на своє харчування до 10 тис крон (16,5 тис грн). У 37% респондентів середній чек становить 5-10 тис крон (8,2 – 16,5 тис грн). Ще 30% витрачають на харчування 3-5 тис крон на місяць (5 – 8,2 тис грн).

Близько 18% чехів щомісяця виділяють на продукти харчування понад 10 тис крон.

"Майже незалежно від віку, щомісячного доходу та соціального статусу чехи дуже чутливі до цін та люблять шукати акції. Ба більше, у сусідніх з Польщею регіонах вони без вагань їдуть за кордон, щоб купити дешевші продукти", – додала Палендалова.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Чехія змінює умови проживання для українських біженців.

Дивіться також відео 5 каналу: Виступ кремлівського убл@дка, може оголосити мобілізацію, яка і так не припинялася – Богдан Буткевич

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ