Прапор Чехії

Чехія змінює умови проживання для українських біженців

Shutterstock

Нові зміни вважають "соціально нестерпними"

Для українських біженців у Чехії планують змінити умови проживання. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на proukrainu.blesk.cz.

Міністерство праці Чеської Республіки виступило з пропозицією запровадити деякі зміни щодо термінів безкоштовного проживання українців на території Чехії. Зокрема, пропозиція передбачає обмежити безоплатне перебування біженців у готелях, гуртожитках, квартирах та пансіонатах до 150 днів (5 місяців).

У випадку, якщо українець відмовляється від запропонованого житла або залишає його на понад 5 днів – це вважатиметься вичерпанням максимального терміну перебування.

У Мінпраці пояснили зміни необхідністю звільнити місця для інших малозабезпечених людей. Також це додаткова мотивація для українців швидше знайти собі роботу і забезпечувати себе самостійно. Сьогодні ж Чеська Республіка прийняла понад 70 тис біженців з України, яким виділяє фінансову допомогу в розмірі 300-350 крон за добу.

Однак, влада європейської країни поступово запроваджує зміни, щоб у подальшому оплачувати проживання лише для батьків з дітьми до 4 років, людей старше 65 років та людей з інвалідністю.

Щоправда, пропозиція Міністерства праці Чехії задовільнила не всіх і викликала критику в міністерствах і органах регіональної влади:

"Пропозиція Мінпраці – повністю "соціально нестерпна", адже запропоновані зміни можуть призвести до колапсу системи захисту біженців, торгівлі людьми, зростання бідності та експлуатації".

Нагадаємо, "Дивогляд" розповідав, що раніше у Чехії змінили правила розміщення біженців з України.

Дивіться також відео 5 каналу: рОСІЙСЬКІ ПІДРОЗДІЛИ "ШТОРМ". БАХМУТ-СОЛЕДАР. НАСТУП З БІЛОРУСІ | Холодна-Машовець, випуск 1

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ