Українці, біженці, переселенці

Оренда житла у Німеччині: зміни для біженців у програмі Bürgergeld

Shutterstock

У програмі соціальної допомоги українцям постійно відбуваються зміни

У Німеччині для українських біженців запроваджують чергові зміни. На цей раз вони стосуються орендної плати за житло, передає "Дивогляд".

З 1 січня 2023 року у європейській країні запрацював проєкт Bürgergeld, який передбачає соціальну допомогу українцям, що рятуються від війни в Україні. Зокрема, це стосується державних виплат і безкоштовного проживання.

Українці, які перебувають у Німеччині понад 90 днів (3 міс), отримують новий статус і їм далі надходить базова допомога з безробіття Hartz IV. 

З початку дії Bürgergeld біженцям підвищили розмір виплат на €40-50 на місяць. Однак, зміни стосуються й оренди житла у Німеччині. Ті українці, які отримають допомогу вперше, впродовж наступних 2 років не матимуть обмежень на допомогу в оплаті опалення та інших супутніх витрат.

Це так званий "період очікування" або "пільговий період", по завершенні якого для українців активується логіка субсидування. Тоді центри зайнятості (Jobcentre) розглядатимуть, чи доречний розмір квартири/будинку для отримання додаткової допомоги.

У розрахунках використовуватимуть наступну формулу: 45 кв м на одну особу та 15 кв м на кожну додаткову особу.
 
Також увагу звертатимуть і на місцевий індекс орендної плати за житло. Так, наприклад, у Дортмунді плата становить €510 за людину, у Мюнхені – €688.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Німеччині запроваджують чергові зміни у підтримці українських біженців.

Дивіться також відео 5 каналу: ПОВІСТКИ В КАРЕТАХ ШВИДКИХ: це вимушені дії військкомів – Кухоцька

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ