Люди продовжують виїжджати з України через постійні обстріли та проблеми з електрикою у зв'язку з руйнуванням критичної інфраструктури. Які країни готові приймати нових біженців з України у 2023 році, розповідає "Дивогляд".
Польща
Ще 24 лютого 2022 року найбільше українських біженців вирушили саме у Польщу. Обов'язковою умовою для них є оформлення номера PESEL, що дозволяє перебувати у країні у статусі біженця.
У 2023-му до Спецзакону про допомогу громадянам України будуть внесені зміни щодо умов їхнього перебування у країні.
Так, вже з 1 лютого 2023 року українці повинні будуть самостійно покривати 50% витрат на своє проживання (але не більше 40 злотих на день за особу).
З 1 травня 2023 року українці, що перебувають у Польщі понад 6 міс (180 днів), покриватимуть 75% витрат на проживання (не більше 60 злотих на день за особу).
Це правило не поширюється на:
- неповнолітніх дітей;
- вагітних жінок;
- людей з інвалідністю;
- пенсіонерів;
- багатодітних батьків;
- осіб з дітьми до 1 року;
- осіб та сімей, що перебувають у скрутному фінансовому становищі.
Разом із цим, нові біженці у Польщі повинні обґрунтувати причину свого візиту. Наприклад, активні бойові дії у місці проживання.
Читайте також: Для українських біженців у Польщі відкрили пункти допомоги – що там можна отримати
Читайте також: Де українцям оформити паспортні документи у Польщі – список адрес і графік роботи
Німеччина
У 2023 році українці можуть перебувати у Німеччині до 90 днів без спеціальної посвідки на проживання. Якщо громадяни України мають намір затриматися у Німеччині, вони повинні податися на дозвіл на проживання для тимчасового захисту. Це можна зробити в міграційній службі за місцем проживання або тимчасового перебування.
Також з 1 січня 2023 року у Німеччині запроваджують чергові зміни у підтримці українських біженців. Очікується збільшення розміру виплат, але не для всіх.
Велика Британія
Для того, щоб потрапити у Велику Британію, необхідно скористатися програмою "Будинки для України". Біженцям необхідно знайти громадянина Великої Британії, який погодиться надати тимчасове житло. Термін дії відповідної угоди становить щонайменше 6 місяців.
Також українці, які мають родичів у Британії, можуть отримати візу країни для возз'єднання з членами своєї сім'ї (батько, матір, дитина, брат, сестра, чоловік, дружина тощо). Такий дозвіл на в'їзд видається на три роки.
Чехія
Ця європейська країна продовжила програму допомоги біженцям з України до березня 2024 року. По приїзді до Чехії українцям нададуть тимчасове місце для проживання, де вони можуть перебувати до 30 діб (спортзали) або до 150 діб (готель). У подальшому українці повинні самостійно оплачувати собі житло.
Читайте також: Чехія змінює умови проживання для українських біженців
Читайте також: Скільки жителі Чехії витрачають на продукти щомісяця – соцопитування
Словаччина
У Словаччині українці можуть оформити статус Тимчасового захисту. Цей статус дозволить отримати права і переваги, що полегшать перебування у країні.
Тимчасовий захист надається до 4 березня 2023 року з автоматичним продовженням на 6 міс, але не довше, ніж на 1 рік. Щоправда, все може змінити рішення Ради Європейського Союзу.
Франція
Українські біженці отримують у країні фінансову допомогу від французького уряду, але це стосується лише тих громадян України, які мають дозвіл на проживання у статусі бенефіціар тимчасового захисту.
Цей статус необхідно оновити через 6 місяців після його отримання. В разі невиконання цього або порушення терміну виплати будуть скасовані.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українські біженці у Німеччині та Польщі не планують повертатися в Україну по завершенні бойових дій.
Дивіться також відео 5 каналу: "Перший бій йшов понад 4 години, ми поклали до 12 рашистів": як бійці ТрО боронять БАХМУТ
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.