Які країни прийматимуть українських біженців у 2023 році

В Україні триває повномасштабна війна, яку російська федерація розпочала 24 лютого 2022 року. Майже рік тому чимало українців покинули свої домівки і вимушено виїхали шукати прихисток за кордоном

Люди продовжують виїжджати з України через постійні обстріли та проблеми з електрикою у зв'язку з руйнуванням критичної інфраструктури. Які країни готові  приймати нових біженців з України у 2023 році, розповідає "Дивогляд".

Польща

Ще 24 лютого 2022 року найбільше українських біженців вирушили саме у Польщу. Обов'язковою умовою для них є оформлення номера PESEL, що дозволяє перебувати у країні у статусі біженця.

У 2023-му до Спецзакону про допомогу громадянам України будуть внесені зміни щодо умов їхнього перебування у країні.

Так, вже з 1 лютого 2023 року українці повинні будуть самостійно покривати 50% витрат на своє проживання (але не більше 40 злотих на день за особу).

З 1 травня 2023 року українці, що перебувають у Польщі понад 6 міс (180 днів), покриватимуть 75% витрат на проживання (не більше 60 злотих на день за особу).

Це правило не поширюється на: 

  • неповнолітніх дітей;
  • вагітних жінок;
  • людей з інвалідністю;
  • пенсіонерів;
  • багатодітних батьків;
  • осіб з дітьми до 1 року;
  • осіб та сімей, що перебувають у скрутному фінансовому становищі.

Разом із цим, нові біженці у Польщі повинні обґрунтувати причину свого візиту. Наприклад, активні бойові дії у місці проживання.

Читайте також: Для українських біженців у Польщі відкрили пункти допомоги – що там можна отримати

Читайте також: Де українцям оформити паспортні документи у Польщі – список адрес і графік роботи

Німеччина

У 2023 році українці можуть перебувати у Німеччині до 90 днів без спеціальної посвідки на проживання. Якщо громадяни України мають намір затриматися у Німеччині, вони повинні податися на дозвіл на проживання для тимчасового захисту. Це можна зробити в міграційній службі за місцем проживання або тимчасового перебування.

Також з 1 січня 2023 року у Німеччині запроваджують чергові зміни у підтримці українських біженців. Очікується збільшення розміру виплат, але не для всіх.

Велика Британія

Для того, щоб потрапити у Велику Британію, необхідно скористатися програмою "Будинки для України". Біженцям необхідно знайти громадянина Великої Британії, який погодиться надати тимчасове житло. Термін дії відповідної угоди становить щонайменше 6 місяців.

Також українці, які мають родичів у Британії, можуть отримати візу країни для возз'єднання з членами своєї сім'ї (батько, матір, дитина, брат, сестра, чоловік, дружина тощо). Такий дозвіл на в'їзд видається на три роки.

Чехія

Ця європейська країна продовжила програму допомоги біженцям з України до березня 2024 року. По приїзді до Чехії українцям нададуть тимчасове місце для проживання, де вони можуть перебувати до 30 діб (спортзали) або до 150 діб (готель). У подальшому українці повинні самостійно оплачувати собі житло.

Читайте також: Чехія змінює умови проживання для українських біженців

Читайте також: Скільки жителі Чехії витрачають на продукти щомісяця – соцопитування

Словаччина

У Словаччині українці можуть оформити статус Тимчасового захисту. Цей статус дозволить отримати права і переваги, що полегшать перебування у країні.

Тимчасовий захист надається до 4 березня 2023 року з автоматичним продовженням на 6 міс, але не довше, ніж на 1 рік. Щоправда, все може змінити рішення Ради Європейського Союзу.

Франція

Українські біженці отримують у країні фінансову допомогу від французького уряду, але це стосується лише тих громадян України, які мають дозвіл на проживання у статусі бенефіціар тимчасового захисту.

Цей статус необхідно оновити через 6 місяців після його отримання. В разі невиконання цього або порушення терміну виплати будуть скасовані.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українські біженці у Німеччині та Польщі не планують повертатися в Україну по завершенні бойових дій.

Дивіться також відео 5 каналу: "Перший бій йшов понад 4 години, ми поклали до 12 рашистів": як бійці ТрО боронять БАХМУТ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше