Україна та Німеччина

У Німеччині запроваджують чергові зміни у підтримці українських біженців

Shutterstock

Очікується збільшення розміру виплат, але не для всіх

Через війну в Україні багато мирних людей вимушено покинули свої домівки і виїхали шукати порятунку за кордоном. Однією з країн, що погодилася прихистити українських біженців стала Німеччина.

З 24 лютого українцям продовжують надавати різну допомогу, у тому числі й фінансову. Це допомагає біженцям легше і швидше адаптуватися у чужій країні. Водночас, у Німеччині постійно запроваджують зміни щодо умов надання допомоги українцям. Що зміниться для біженців цього разу, розповідає "Дивогляд".

З 1 січня 2023 року у Німеччині розпочав дію проєкт Bürgergeldgesetz, який коригує державні фінансові виплати українським біженцям у Німеччині. Таке рішення було спричинено інфляцією. Проєкт запроваджуватимуть в дію у два етапи. Перший відбувся 1 січня 2023 року, а другий заплановано на 1 липня 2023 року.

Відтепер, на українців, які перебувають у Німеччині вже понад 90 днів, поширюється дія базової допомоги з безробіття Hartz IV. Громадяни України отримуватьмуть матеріальну допомогу. Розмір виплат зросте на €40-50 на місяць.

Також важливо врахувати – якщо до 31 грудня 2022 року українці отримували виплати у Jobcenter, то перехід на систему Bürgergeld відбувається автоматично.

На підвищення фінансової допомоги можуть претендувати українці, які мають статус тимчасового захисту у Німеччині. Проєкт Bürgergeldgesetz передбачає виплати для:

  • дієздатних осіб, що можуть працювати щонайменше три години щодня (15 годин на тиждень);
  • осіб, які не можуть забезпечити свої базові потреби коштом власного доходу та активів;
  • осіб, які проживають у Німеччині й в будь-який момент перебувають у зоні доступу для Jobcenter (зокрема, і студенти українських ВНЗ);
  • пенсіонерів і непрацездатних, які мають фікціон Fiktionsbescheinigung або довідку на проживання.

Нова фінансова допомога не передбачаєтсья для осіб, які отримують виплати за законом AsylBLG, тобто, які не мають дозволу на роботу.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українські біженці у Німеччині та Польщі не планують повертатися в Україну по завершенні бойових дій.

Дивіться також відео 5 каналу: Ракети X-22: що про них відомо та скільки їх ще є у московитів / Іван Киричевський

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ