Українці, біженці, переселенці

На що зважають українські біженці під час прийняття рішення про повернення додому – опитування

Shutterstock

Громадяни назвали вагомі чиннники

Сьогодні багато наших громадян залишаються за кордоном через війну в Україні, але хочуть якомога швидше повернутися додому. Що саме впливає на рішення українців – розповідає "Дивогляд" із посиланням на опитування громадянської мережі "ОПОРА".

 

В опитуванні взяли участь 2 тис українських біженців, які перебувають у Великій Британії, Ізраїлі, Іспанії, Німеччині, США, Угорщині та Чехії. Так, близько 67% респондентів планують повернутися в Україну. 12% з них хочуть повернутися додому вже найближчим часом, 20% – дещо згодом, а 35% – лише по завершенні бойових дій і обстрілів. Також, близько 18% українців не планують повертатися додому навіть після завершення війни в Україні.

На рішення українців повернутися додому найбільше впливають емоційний зв'язок із Батьківщиною, відновлення безпеки у своєму регіоні та прагнення возз'єднання з родиною.

Вагомими чинниками для повернення в Україну громадяни називають:

  • Безпека в регіоні, з якого вони походять (43%);
  • Емоційний зв'язок із Батьківщиною (43%);
  • Возз'єднання з родиною (38%);
  • Можливість знайти в Україні роботу (38%);
  • Наявність житла (25%).

"Для молодших респондентів найвагомішим чинником є наявність роботи в Україні, у той час, як для старших найважливішим фактором є відновлення безпеки у їхньому регіоні. І для респондентів віком старше 51 року емоційний зв'язок з Україною все ж є найбільш вагомим", – зазначила аналітик "‎ОПОРИ" Анастасія Романюк.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ