Інтерпретація художника того, як могла виглядати битва між ссавцем Repenomamus robustus і динозавром Psittacosaurus

Смертельний конфлікт, якому 125 млн років: вчені зробили цікаве відкриття у Китаї – фото

Michael Skrepnick

"Вагомість доказів вказує на те, що була активна атака"

У провінції Ляонін (Китай) науковці знайшли скам'янілість динозавра і борсукоподібного ссавця, які стали учасниками смертельної сутички приблизно 125 млн років тому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Йдеться про динозавра, який є різновидом пситтакозавра. Його назва перекладається як "ящірка-папуга", а розміри можна порівняти з великою собакою. Його ворогом став ссавець Repenomamus robustus, відомий як борсукоподібна тварина.

У давні часи хижий ссавець напав на травоїдного динозавра. Знайдена скам'янілість – один із перших доказів нападу ссавців на дорослих динозаврів, які мали більші розміри, ніж вони.

"Дві тварини зійшлися в смертельній сутичці, тісно переплетені, і це одне з перших свідчень, що демонструють фактичну хижацьку поведінку ссавця стосовно динозавра. Вагомість доказів вказує на те, що була активна атака", – розповів співавтор дослідження з Канадського музею природи та науковець Джордан Меллон.

Аналіз обох скелетів показав, що борсукоподібна тварина сидить на пситтакозаврі та стискає його щелепи, а також кусає його ребра. Судячи з усього, саме ссавець міг стати переможцем цієї бійки, але у підсумку обидві істоти загинули. На думку вчених, вони були поховані під зсувами та уламками після виверження вулкана.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що древні предки сучасної людини жили водночас із динозаврами.

Дивіться також відео 5 каналу: ВЖЕ НАШУМІВ У СВІТІ: допрем'єрний показ фільму "ЗАЛІЗНІ МЕТЕЛИКИ" про збитий росіянами рейс MH17

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ