Найдавніша вода на Землі: вчені розповіли про смак рідини, якій понад 2 млрд років

У 2016 році в Канаді вчені під час дослідження покинутої шахти на глибині близько 3 км знайшли проточну воду – виявилося, що вона найдавніша на планеті, бо її вік становив від 1,5 до 2,64 млрд років

Завдяки тривалій ізоляції вода, ймовірно, збереглася у первозданному вигляді. Професорка Барбара Шервуд Лоллар разом зі своїми колегами у рамках дослідження виявили у воді сліди того, що у ній існувало життя. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFL Science.

Так, сульфат зберіг "відбиток", який на це вказує. Також доказом є те, що виявлений сигнал мав бути зроблений мікробіологією. Окрім цього, його мали отримати протягом досить тривалого часу з погляду геології.

За словами науковців, мікроби, котрі вироблять цю сигнатуру, не здатні були цього зробити протягом доби, бо вони потребували значно більше часу. Лоллар і її команда припустили, що протягом тисячоліть мікробам вдалося виживати, користуючись субстратами, виробленими радіацією.

"Це має бути ознакою того, що організми були присутні в цих рідинах у геологічній шкалі часу", – додали дослідники.

Слід зазначити, що найдавніша на планеті вода має дещо інший сульфат, ніж той, який зустрічається у поверхневих вод, що стікають вниз. Утворення цього сульфату відбувається внаслідок реакції між водою та гірською породою.

Співавтор дослідження і доцент кафедри наук про Землю та атмосферу в Університеті Альберти Лонг Лі стверджує, що це вказує на те, що реакція мала відбуватися природним чином. Це могло продовжуватися рівно стільки, скільки вода та камінь контактували. Теоретично, це можливо протягом мільярдів років.

Окрім цього, вчені розповіли, якою виявилася на смак ця вода. На жаль, не слід мати якісь неймовірні очікування. Лоллар вважала, що у рідини буде солоний смак, але коли вона її спробувала, то відчула надзвичайно "солоний і гіркий" смак. Для порівняння, вона була суттєво "солонішою, ніж морська вода". Це взагалі не дивно, якщо враховувати вік води.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як очистити воду в домашніх умовах.

Дивіться також відео 5 каналу: Вирушили на екскурсію до "Титаніка" і пропали: пошуки батискафа "Титан" – шансів мало

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше