Блискавка над озером

Як змінюється організм людини, яка вижила після удару блискавки – відповідь вчених

Depositphotos

Шанс вижити становить близько 90%

Вчені розповіли, що відбувається з тілом людини, яка вижила після того, як в неї влучила блискавка. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Ймовірність влучання блискавки у людину мала, але подібне трапляється. У цьому випадку шанс вижити становить близько 90%.

"Потужний електричний заряд проходить через тіло всього за кілька секунд і цього не завжди достатньо, щоб убити людину. Але іншим 10% людей не щастить, і вони все ж помирають від ударів блискавки. Ці люди помирають миттєво від зупинки серця, оскільки потужний електричний розряд порушує природний ритм серця. Також у таких людей розриваються барабанні перетинки, їхнє дихання виявляється паралізованим, а ще в таких людей інколи загоряється волосся і залишаються опіки на шкірі", – розповіла вчена з Іллінойського університету Мері Енн Купер.

Людина, яка вижила після подібного, стикається з проблемами із нервовою системою, посттравматичним стресовим розладом та іншими неврологічними симптомами. Вони нагадують симптоми при сильному струсі мозку.

Окрім цього, такі люди страждають від порушеної концентрації уваги та часто втрачають орієнтацію в просторі. На думку фахівців, через влучання блискавки в людини розриваються тканини мозку. Також існують дослідження, які виявили порушення пам'яті та хронічну депресію у тих, хто пережив подібну подію.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у США жінка зірвала джекпот у лотереї завдяки удару блискавки.

Дивіться також відео 5 каналу: "Діти для путіна": фільм-розслідування про насильницьку депортацію маленьких українців на росію

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ