Устриці

В Україну завезли небезпечні морепродукти з норовірусом – Держпродспоживслужба

Shutterstock

Ця інфекція може спровокувати нові масштабні епідемії

В Україні виявили небезпечні морепродукти з норовірусом, який має негативні наслідки для здоров'я. Детальніше про них розповідає "Дивогляд" із посиланням на Facebook Миколаївської районної державної адміністрації.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримала повідомлення про небезпеку через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів.

У сповіщенні RASFF від 02.03.2023 № 2023.1260-fup 4 йшлося про те, що в устрицях Crassostrea gigas були виявлені ознаки норовірусу, відомого також під назвою вірус Норуолк або Норфолк. Це одна з найпоширеніших причин шлунково-кишкових інфекцій вірусного походження.

Однією з відмінностей норовірусу від інших є висока заразність і стійкість. Фахівці зазначають, що ця інфекція може спровокувати нові масштабні епідемії.

У Держпродспоживслужбі зазначили, що морепродукти імпортували з Франції. Виробником виступає компанія Les jardins ostréicoles de tatihou, пакувальник – італійська компанія Friulpesca SRL. Одержувач в Україні – ТзОВ "МЕТРО Кеш енд Кері Україна", проспект Петра Григоренка, 43, м. Київ.

Миколаївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби закликає всіх операторів ринку вилучити цей продукт з обігу у термін не більше двох робочих днів. Споживачів просять не купувати відповідний товар і в разі виявлення сповіщати Миколаївське районне управління Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за номером: (067)7584682 або на електронну адресу: [email protected].
 

Дивіться також відео 5 каналу: ОЛІМПІАДА 2024: чи допустять до змагань русню та бульбашів

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ