Рис

Призводить до безпліддя: в Україну завезли токсичний рис – Держпродспоживслужба (фото)

Shutterstock

Операторів ринку закликають вилучити даний продукт з обігу

В Україну завезли небезпечний токсичний рис, передає "Дивогляд" із посиланням на Facebook Рівненського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Токсичний рис для різотто "Riso Carnaroli" імпортували з Італії. Виробник: Sapori Nostrani di Giorgio Turco, Italy. Трейдером виступило підприємство WB Polska Sp. z o.o., Poland. Одержувач в Україні: ТОВ "БЮРО ВІН", м. Київ.

Система RASFF надіслала повідомлення щодо виявлення перевищення допустимого рівня кадмію у рисі. Цей важкий метал при накопиченні стає замінником кальцію. У результаті споживання в людини починається деградація кісткових та хрящових тканин, що супроводжується сильними болями.

Разом із цим, надмірна концентрація кадмію може призвести до ураження нервової та сечостатевої системи і спричинити безпліддя.

Операторів ринку закликають вилучити даний продукт з обігу в термін до двох робочих днів. Також необхідно письмово інформувати про виявлену невідповідність управління Держпродспоживслужби, відповідно до ч.3 ст.20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україну завезли небезпечні сири.

Дивіться також відео 5 каналу: "ВОНИ НАМ ЖИТТЯ ПОЛАМАЛИ": ЯКІ ВИПРОБУВАННЯ ПЕРЕЖИЛИ УКРАЇНЦІ ЗА РІК ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ