Жінка, яка вимірює талію

Який мінімум фізичних навантажень необхідно виконувати щодня для високих результатів – дослідження

Shutterstock

10 тис кроків не обов'язкові

Науковці встановили мінімум занять спортом на кожен день для високих результатів і міцного здоров'я, передає "Дивогляд" із посиланням на BBC Україна.

Дослідження продемонструвало, що чверть населення планети не може виділити принаймні 30 хв на заняття спортом, а лікарі взагалі радять приділяти фізичним навантаженням 2,5 години на тиждень.

Доцент кафедри клінічної фізіології Портсмутського університету Зої Сейнор вирішила провести експеримент. Протягом тижня вона носила трекер фізичної активності та поділилася результатами:

"Результати були жахливими. Я виконувала лише одну хвилину інтенсивних вправ (еквівалент бігу) щодня і 16 хвилин помірних вправ (щось на зразок швидкої ходьби)", – розповіла Сейнор.

Фахівчиня вважає, що для тих, хто прагне витрачати менше часу на тренування, але хоче досягати високих результатів, велике значення має інтенсивність.

Для підтримки здоров'я абсолютний мінімум фізичної активності повинен становити принаймні 5-6 тис кроків на день. При цьому важливо, щоб це була інтенсивна хода.

"Якщо у вас немає часу пройти 10 тис кроків на день, можна їх замінити на 5 тис, але в швидкому темпі. І це вже принесе поліпшення для вашого здоров’я", – запевняє Сейнор.

Дослідження, опубліковане у журналі Nature Medicine, довело, що 3-4 хв інтенсивного тренування впродовж дня має позитивний вплив на здоров'я людини.

"Люди, які виконують таку періодичну активність, можуть знизити ризик серйозних захворювань, таких як хвороба серця і рак, до 50%", – говорить професор медицини спорту з Університетського коледжу Лондона Марк Хамер.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що ожиріння стане глобальною проблемою.

Дивіться також відео 5 каналу: Це не про квіти і весну: що говорять українці про 8 березня / включення

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ