Жувальна гумка

Проковтнули жуйку: чи дійсно це небезпечно і що робити

Shutterstock

Важливим є спосіб споживання цього продукту

Багато-хто у дитинстві чув, що ковтати жуйку не можна, оскільки вона може склеїти стінки шлунка. Чи дійсно існує така небезпека, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Telegram-канал експертки з харчування Наталії Мазурик.

Фахівчиня розповіла, що не існує жодних наукових доказів того, що жуйка може склеювати шлунок. Наталія Мазурик вважає, що якщо проковтнути жуйку, то вона розщепиться у шлунку і пройде той самий шлях, що й будь-яка інша їжа.

Водночас, експертка відмітила, що жуйку дійсно краще не ковтати, оскільки вона може спровокувати закупорювання. Разом із цим, продукт містить аспарам, велику кількість цукру та інші шкідливі для організму речовини. Якщо є потреба освіжити подих, то використовувати жуйку краще після їжі. 

Коли існує ризик і що робити?

Ризик небезпеки для здоров'я існує лише у випадку, якщо дитина проковтнула одразу п'ять і більше жувальних гумок. Вони можуть застрягнути у стравоході та спровокувати непрохідність кишківника або задуху. У цьому випадку обов'язковим є хірургічне втручання.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці створили жуйку проти COVID-19.

Дивіться також відео 5 каналу: ВОРОГУ БАЙДУЖЕ, У КОГО СТРІЛЯТИ. МИ ТЕЖ ПІД ПРИЦІЛОМ. БОЙОВИЙ МЕДИК АЛІНА | Таємниці війни

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ