Свідомість

У 19-річного підлітка діагностували хворобу Альцгеймера

Shutterstock

Показник пам'яті пацієнта був на 82% нижчим, ніж у його однолітків

У Китаї у 19-річного підлітка діагностували хворобу Альцгеймера. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert, це наймолодший пацієнт в історії з таким діагнозом.

Ще у 17 років хлопець почав скаржитися на погіршення пам'яті. Когнітивні проблеми погіршувалися з роками і зрештою у 19 років у нього виявили скорочення гіпокампа, який відповідає за пам’ять.

Також аналіз спинномозкової рідини продемонстрував ознаки деменції у її найпоширенішій формі. Китайські вчені не виявили у підлітка жодної з мутацій, які могли б спровокувати ранню деменцію.

Раніше Альцгеймера вважали хворобою літніх людей віком від 60-65 років. Випадки захворювання деменцією до 20 років пояснюють патологічними спадковими генними мутаціями. Щоправда у 19 років ймовірність прояву таких спадкових ознак Альцгеймера спостерігаються вперше.

Раніше наймолодшому пацієнту з деменцією було 21 рік. Тоді науковці виявили у нього дефектні гени. 

Що цікаво, у родині 19-річного підлітка ніхто не страждав від хвороби Альцгеймера або деменції. У самого пацієнта також раніше не спостерігалися захворювання або травми голови, які могли б пояснити несподіване зниження його когнітивних функцій.

Проблеми з пам'яттю стали настільки серйозними, що підліток не зміг закінчити середню школу. Він не міг зосередитися на навчанні і навіть почачв спостерігати у себе проблеми з читанням. Хлопець постійно губив свої речі і не міг пригадати події минулого дня. Показник пам'яті пацієнта був на 82% нижчим, ніж у його однолітків.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені встановили, що мозок хлопчиків та дівчаток з аутизмом відрізняється.

Дивіться також відео 5 каналу: Х@й вам, а не Бахмут. московія обстріляла Харків ракетами C-300 | Час Новин: ранок – 17.02.2023

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ