Супермаркет

Як при відключенні електроенергії не придбати зіпсовані продукти в магазині

Shutterstock

Через віялові та екстрені відключення електроенергії збільшився ризик придбати зіпсовані продукти, котрі зберігалися в неналежних умовах.

Можлива ситуація, за якої магазини не дотримуються встановленої температури охолодження. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Dovidka.

Фахівці поділилися порадами, які допоможуть у цій ситуації:

  • Якщо у вашому районі відключили електроенергію за графіком, при виборі магазину слід перевіряти адресу магазину в графіку вимкнень світла на сайтах постачальників. Наприклад, якщо ви мешкаєте у Києві, то на сайті Yasno.
  • Краще за все обирати магазин, будівля якого розміщена на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури, де вимкнення відсутні, або вони відбуваються рідше, ніж на інших лініях. У цьому випадку менший ризик натрапити на продукти, умови зберігання яких порушили через вимкнення з мережі холодильників і морозильних камер. Якщо поруч немає магазинів, де не вимикають світло, то обирайте той, де встановлено генератор.
  • Купуйте в першу чергу ті продукти, які виготовили нещодавно і які якнайменше зберігали у закладах торгівлі. Обирайте заклади, де більший товарообіг (більша кількість покупців), бо туди частіше постачають їжу нетривалого зберігання.
  • Зверніть увагу на завантаженість холодильників харчовими продуктами. Перевантажене холодильне обладнання, де відсутня циркуляція повітря, не може протягом тривалого часу після знеструмлення утримувати температуру.
  • Не купуйте продукти із переліку таких, які за відсутності електроенергії псуються першочергово.
  • Вивчайте дату пакування, кінцеву дату для вживання й умови зберігання (порівнюйте, чи те, що рекомендується на етикетці, збігається з умовами, у яких ці продукти зберігаються в магазині)
  • Не купуйте їжу за "півціни", у яких уже минає термін придатності. У нинішній ситуації ризик, що продукт уже зіпсувався, вищий.

Раніше "Дивогляд" поділився списком продуктів, які можуть довго зберігатися.

Дивіться також відео 5 каналу: КОЛИ ЗАЙДЕМО У КРИМ - ТАМ БУДЕ "СПАЛЕНА ЗЕМЛЯ"! ПОРТНИКОВ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ