Як зберегти низьку температуру в холодильнику, якщо вимкнули електрику – поради

Через пошкодження критичної інфраструктури у деяких містах України спостерігаються постійні або тимчасові відключення електрики

Без живлення залишається вся побутова техніка, у тому числі й холодильник з їжею. У зв'язку з цим "Дивогляд" розповідає, що робити з продуктами в холодильнику на випадок відключення електрики. 

Перш за все, варто звернути увагу на те, скільки ваш холодильник і морозилка можуть зберігати низьку температуру. Оптимальною температурою для продуктів у холодильнику є 4°С або нижче, у морозильній камері – 0°С або нижче.

Час, упродовж якого техніка може зберігати низьку температуру, залежить від марки і року виготовлення. Сучасні моделі зберігають оптимальну температуру до 20 год, а морозильні камери – понад добу. Якщо вашому холодильнику понад 10 років, то він перестане зберігати холод вже за 4-6 год.

Разом із цим, варто дотримуватися кількох правил після відключення електрики:

  • не відчиняйте холодильник та морозилку без потреби – не впускайте всередину тепло;
  • перегляньте продукти, які у вас зберігаються, і позбудьтеся тих, які вже почали псуватися;
  • якщо світла немає давно, перевірте температуру в холодильнику за допомогою термометра. Якщо вона вища за 4°С, то продукти можуть зіпсуватися.

Як зберігати продукти в холодильнику без електрики:

  • Заморозьте контейнери з водою. Вони зберігатимуть в холодильнику потрібну температуру ще кілька годин після відключення світла;
  • Придбайте блочний або сухий лід. Покладіть його у холодильник і морозилку, коли вимкнуть світло. Таким чином, ще близько 4 годин можна не перейматися через продукти у холодильнику і понад добу – у морозилці; 
  • Якщо світла немає понад 5 год, помістіть лід або заморожену у пляшках воду з морозилки до холодильника.

Читайте також:

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що робити, якщо вдома вимкнули світло.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше