Які свічки придбати на випадок відсутності світла: види та вартість

На тлі перебоїв з електропостачанням українцям рекомендується запастись свічками.

Фахівці розповіли, які види існують та чим вони відрізняються. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Довідка".

Свічки з бджолиного воску 

Вони вважаються найбільш екологічними, безпечними та без різкого запаху. Такий віск практично не горить і лише плавиться, а при горінні не залишає кіптяви. 

Іноді до складу маси додають частку парафіну в строгому процентному співвідношенні, щоб не порушити природні властивості воску. Однак, якщо на восковій свічці є горизонтальні тріщини та вона легко кришиться, то це означає – у ній понад 30% парафіну. 

Вартість таких свічок перевищує аналоги через високу вартість сировини. Ціна стартує від 100 грн за набір тонких ("церковних"). Час горіння залежить від розміру, найменші з магазину горять до години. 

Свічки з рослинного воску (стеаринові) 

Стеарин виробляють з різних олій (наприклад, пальмової). Стеаринові свічки легко розпізнати: вони матові, а після згоряння утворюється прозорий шар з малюнком, який нагадує сніжинки. 

  • Свічки з пальмового воску. Твердий і нежирний матеріал, який горить практично без запаху, але крихкий – його легко зламати.
  • Свічки з соєвого свічного воску. Матово-білого кольору, при нагріванні матеріал стає рідким і прозорим, а також "молочний" запах.
  • Свічки з кокосового воску. Дорожчі за пальмові та соєві, горять також довше за інші (1 см – до 5 годин). Однак, їх рідко коли можна знайти у магазинах.

Такі свічки виділяють концентрований аромат, тому їх радять використовувати у великих приміщеннях. 

Ціни на свічки з рослинного воску: від 100 грн за свічку малого розміру. Час горіння залежить від розміру, найменші горять до 45 хвилин. 

Парафінові 

Парафін є продуктом перегонки нафти. Без домішок і без додаткового очищення у нього неприємний запах. Є свічки, зроблені з парафіну високого очищення, ті, в які додають ароматизатори. 

Чим більше в складі свічки погано очищеного парафіну ‒ тим більше кіптяви, внаслідок чого будуть нерівномірне полум'я і чорний "наліт" під час горіння. 

Зловживати парафіновими свічками та палити їх одну за одною не треба. Ліпше робіть невеликі перерви та провітрюйте приміщення.

Їхній єдиний плюс – вартість, бо ціна на парафінову свічку найменшого розміру стартує від 20 грн. Час горіння залежить від розміру, найменші згорають за пів години. 

Гелеві свічки

Вони виготовлені з гелеподібних мінеральних олій або гелеподібних синтетичних вуглеводнів. Ці свічки безпечніші, ніж ті, які зроблені з технічного парафіну. Однак, нюанс гелевих свічок полягає у декоративному наповнювачі.

При згоранні тканина і пластмаса можуть виділяти неприємний запах, до того ж вони легко спалахують і вогонь може стати неконтрольованим. Тому краще купуйте гелеві свічки з камінцями, які не займуться.

Час горіння – в середньому 4 години (але залежить від розміру). Середня ціна – 250 гривень. 

Раніше "Дивогляд" розповідав, що приготувати вдома, якщо немає електрики.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше