Жилет зі світловідбивачами

Як колір одягу пішохода впливає на ДТП у темний час доби

24tv.ua

Ці поради можуть врятувати ваше життя

У темний час доби колір одягу пішохода має великий вплив на його видимість. Порадами щодо того, як правильно одягатися затемна, щоб уникнути небезпеки, з вами ділиться "Дивогляд" із посиланням на МОЗ.

Важливо знати, з якої відстані водій транспортного засобу може побачити пішохода. Якщо ви одягаєте темний одяг, то помітити вас можна буде з відстані 20 м, у світлому – з 50 м, а в одязі зі світловідбивними елементами цей показник збільшується до 130 м.

Врахуйте, що ймовірний гальмівний шлях автівки, що рухається зі швидкістю 60 км/год, становить 20 м.

У Патрульній поліції Києва розповіли, що кількість пішоходів, що загинули в наслідок ДТП зросла на 25% через зменшення освітлення на вулицях. Також причиною цього є й масове вимкнення світлофорів.

Саме тому важливо зважати на те, в якому одязі виходити на вулицю у темний час доби.

Читайте також: Як одягатися на вулицю при світломаскуванні – поради.

"Пам’ятайте, що на ДТП виїжджають не лише поліцейські, а й медики центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які щодня зазнають додаткового навантаження в умовах повномасштабного вторгнення. Тож кожен із вас може хоча б допомогти і не додавати лікарям "екстренки" та працівникам інших служб зайвої роботи", – додають у МОЗ.

Фахівці наполегливо рекомендують відмовитися від мобільних телефонів під час пересування у темний час доби, а також навушників. Це допоможе вам швидше зреагувати в екстреній ситуації.

Варто взяти з собою ліхтарик і підсвічувати собі дорогу. Це також приверне увагу водіїв. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що робити, якщо вдома вимкнули світло.

Дивіться також відео 5 каналу:

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання. 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ