Курячі яйця

Ціна на курячі яйця в Україні більше не зростатиме – Мінагрополітики

Shutterstock

Для цього виробники відновлюють поголів’я птиці

В Мінагрополітики повідомили, що вартість на курячі яйця в Україні більше не зростатиме, передає "Дивогляд". 

Станом на 20 жовтня середня закупівельна вартість цього продукту становила 59,6 грн за десяток яєць, а за тиждень, 27 жовтня, ця цифра зросла до 60,1 грн/десяток. 

Для стабілізації ціни виробники відновлюють поголів’я птиці:

"Орієнтовно до кінця року посадять як мінімум +6,5 млн шт птиці, що на 35-40% більше у порівнянні з поголів’ям вересня. Від моменту посадки до старту повноцінного знесення яєць проходить 150 днів (5 місяців)", – сказав заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

У зв'язку з цим українці вже незабаром можуть спостерігати зниження ціни "до економічно обґрунтованої". 

"Ми вийшли на цінове плато, а коли збільшиться поголів’я курей-несучок, очікуємо на зниження ціни", – продовжив Тарас Висоцький.

Експерти заявляють, що зростання цін на яйця спричинив сезонний попит, суттєве скорочення поголів’я курей, а разом із цим падіння виробництва у зв'язку з війною.

"Найбільший відсоток падіння виробництва зафіксований у квітні 2022 року. Тоді було вироблено 3 780 млн шт яєць що на 17,3% менше за виробництво в квітні 2021 року (4 573 млн шт). Із травня спад виробництва вийшов на плато, а починаючи з липня падіння незначно пришвидшилось (-0,7 в.п). У вересні темп падіння зменшився, було вироблено 9 295 млн шт яєць, що на 15,7% менше, ніж за вересень 2021 року", – йдеться у повідомленні.

З початку вересня 2022 року цінник на курячі яйця зріс з 29,91 грн за десяток до 62,01 грн (27 жовтня). Найбільший приріст спостерігався 7 жовтня – 16% до ціни, зафіксованої 30 вересня.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що ціни на продукти в українських супермаркетах зростатимуть.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ