Супермаркет

Через проблеми з електрикою: ціни на продукти в супермаркетах зростатимуть

Shutterstock

В результаті ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури України разом із мирним населенням постраждали ще й підприємства. Зокрема, виробники харчової продукції, які попри війну не залишили виробництво

Експерти зазначають, що проблема з електропостачанням може відобразитися не лише на виробництві товарів, але й на їхній вартості в супермаркетах, передає "Дивогляд". 

Деякі підприємства забезпечені сьогодні генераторами та цистернами з паливом, які допомагають продовжувати виробництво. Однак, в результаті цього витрачається у 5 разів більше електрики, ніж зазвичай.

"Критична інфраструктура, яка працює на виробництво молока, у нас буде забезпечена завжди. Постраждають речі, які дають комфорт: опалення, чайники, побутова техніка, це доведеться вимикати", – розповідає директор ферми Дмитро Соломаха.

Президент Всеукраїнської асоціації пекарів України Олександр Тараненко розповів, що від пошкоджень критичної інфраструктури і проблем з електрикою виробництво хліба ускладнюється:

"Ситуація дуже напружена, тому що припинення постачання електроенергії зупиняє цикл виробництва. А цикл виробництва займає кілька годин. Тому що йде закваска, замішування тіста, випікання", – пояснює Тараненко.

Втім, фахівці попереджають, що вартість хліба не зростатиме попри те, що пекарі сьогодні майже не мають прибутку: 

"Кожен на своєму місці повинен робити те, що може. Ми робимо все, що можемо для забезпечення населення хлібом, для нашої перемоги", – розповідає президент асоціації пекарів.

Водночас, в Україні вже спостерігається зростання вартості на такі продукти, як яйця, рослинна олія, м’ясо, овочі і фрукти. Варто відмітити, що найнижча вартість курячих яєць в Україні становить 65 грн за 10 шт. У більшості магазинів середня вартість – від 75 до 100 грн за десяток.

Голова асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко відмітив, що в разі, якщо ціни не вгамуються, то попит на товари впаде:

"Більшість підприємств будуть тримати невеликі обсяги, які імпортуються. А ми ж розуміємо, що ми вже багато років імпортуємо значну частину овочів навіть борщового набору і якраз ті підприємства будуть замовляти за кордоном у міру того, яка в цьому буде необхідність. Це буде гарантувати нам не підвищення цін або незначне підвищення. Будуть страждати виробники, бізнес, але для нас, звичайних покупців, це не дуже відобразиться на ціні", – пояснює він.

Щодо фруктів, то цінник на них зріс помітно вище, ніж зазвичай взимку. Річ у тому, що зберігатися ці продукти повинні за певної температури, а у критичних умовах її вкрай важко забезпечити.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" ділився з вами списком продуктів, які можуть довго зберігатися.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ