Скільки грошей українці витратили у Польщі на продукти та інші послуги

24tv.ua

Через війну в Україні кордон з Польщею перетнули 6,6 млн українців.

З 24 лютого численна кількість українців виїхали за кордон і перебувають там і досі. Найбільше громадян нашої держави тимчасово живуть у Польщі і чекають, доки буде безпечно повертатися додому.

За даними Прикордонної служби, через війну в Україні кордон з Польщею перетнули 6,6 млн українців.

У зв'язку з цим, цікаво дізнатися, наскільки зросли витрати українців за кордоном, зокрема, через збільшення кількості перетинів кордону. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на FOCUS ON Business.

Експерти відмітили, що останнім часом показники витрат українців повертаються до тих, що були зафіксовані ще до початку пандемії короновірусу. 

За останні півроку українці витратили у польських магазинах понад 2,1 млрд злотих, що вдвічі більше за аналогічний період минулого року, і на 24% більше, ніж у 2020-му.

До пандемії коронавірусу (2016-2019 роки) українці витрачали за цей самий час близько 3,4 млрд злотих. У 2020-му – 1,7 млрд злотих, а за перші півроку 2021-го – 1 млрд злотих.

"Ефект війни та збільшення кількості перетинів кордону були помітні у витратах українців уже в січні – березні. Тепер ця тенденція закріпилася, і якщо не буде перелому ходу війни, ці витрати, ймовірно, залишаться на високому рівні в наступні квартали. Це означає, що ми можемо повернутися до результатів витрат українців, зафіксованих до пандемії. Тоді наші східні сусіди щоквартально витрачали в Польщі в середньому 2 мільярди злотих", – зазначив Кшиштоф Інглот, засновник Personnel Service та експерт з ринку праці.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що понад 1 млн українських біженців знайшли роботу в Польщі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ