ЗСУ

Психоемоційний стан на 233-й день війни: що ми відчуваємо і як давати цьому раду – відео

Facebook / Генеральний штаб ЗСУ

Цивільні – в очікуванні

Український захисник і народний психолог Тарас Білка оприлюднив черговий аналіз психоемоційних станів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на його YouTube-канал.

Цивільні: стан "очікування". Дуже важливо, щоб цей стан не переріс у тиск. Українці знають про кількість звільнених населених пунктів на Харківщині, Донеччині і Херсонському напрямку, але ще й досі мало новин із Запорізької області. Саме очікування на новини із запорізького напрямку і сприяють цьому стану.

Найважливіше, щоб цей стан "очікування" не переріс у стан "тиску" на військових. 

Військові: стан "усвідомлення" рівня готорнського ефекту, який пояснює кредит довіри цивільних. Загалом, сьогодні стани цивільних та військових тісно пов'язані між собою.

Багато хто називає "готорнський ефект" – ефектом спостерігача – група людей (у нашому випадку військові) відчувають більше відповідальності, більш уважно підходять до своєї роботи з метою покращити результат і швидше досягти його.

Білка навів до прикладу США у 30-х роках, коли група людей на підприємстві перебувала під постійним спостереженням. У цей період робочі починали більш продуктивно працювати, більш відповідально ставитися до своє справи і в результаті демонстрували кращий результат.

Але існувала ще й інша сторона цього готорнського ефекту. Під наглядом змінюється не лише підхід до роботи працівників, але й саме явище спостереження. Інші підходи в роботі змінюють сам процес і наближення до результату.

Саме такий стан – усвідомлення і відповідальність у своїй роботі й спостерігається у наших військових. Вони перебувають під пильним наглядом, мають високий рівень довіри серед населення України. Військові мають страх підвести тих, хто на них сподівається.

Окупанти: ІПСО сконцентровані на тому, щоб посіяти паніку і страх серед українців.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, як впоратися зі стресом.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ