Омікрон

Вже у листопаді: світ накриє новий субштам Омікрона "Цербер"

Shutterstock

Нова хвиля не змусить на себе чекати

Італійські епідеміологи виявили новий субваріант Омікрона – "Цербер" BQ.1.1, який може спровокувати нову хвилю коронавірусу вже в листопаді, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Repubblika.

Експерти відмічають, що наразі Цербер не стрімко поширюється світом, але цілком ймовірно, що він стане домінуючим вже незабаром. 

Саме у зв'язку з поширенням субштаму BQ.1.1 спалахне нова хвиля COVID-19 у світі:

"Оскільки даних стає все більше і більше, стає абсолютно ясно, що BQ.1.1 очолить хвилю варіантів у Європі й Північній Америці до кінця листопада", – підтвердив дослідник з Біоцентру Базельського університету Корнеліус Ремер.

За словами фахівця мутації BQ.1.1 подвоюються щотижня, тож вже за 19 днів кількість його послідовностей збільшиться з п'яти до 200.

Разом із цим виникає наступне питання: які способи боротьби з субваріантом існують вже сьогодні? Фахівці наголошують, що найкращим способом захисту від Омікрона і його підвидів є бустерна доза вакцини від COVID-19.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що взимку може з'явитися "абсолютно новий варіант" COVID-19. Спеціалісти вже оновлюють препарати для вакцинації.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ