Хвора жінка

COVID-19 може змінити особистість людини – дослідження

Shutterstock

Експерти використали лонгітюдні оцінки особистості 7109 людей.

Науковці встановили, що вірус SARS-Cov-2 може змінювати особистість людей, які були інфіковані, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на PLOS ONE

У новому онлайн-дослідженні Understanding America Study експерти уважніше проаналізували це питання і використали лонгітюдні оцінки особистості 7109 людей. Вчені порівняли п'ятифакторну модель рис особистості: невротизм, екстраверсію, відкритість, доброту і сумлінність до часів пандемії і сьогодні.

Результати показали, що до початку пандемії COVID-19 і під час її першої фази (березень-грудень 2020) особистості інфікованих були відносно стабільні, але невелике зниження нейротизму все одно спостерігалося. Під час другої половини пандемії (2021-2022 рр) знизилися ще й екстраверсія, відкритість, доброта та сумлінність.

Зміни особистості після інфікування становили близько однієї десятої стандартного відхилення і спостерігалися вони здебільшого у молодих людей. Науковці пояснюють це тим, що у молодших людей особистість зазвичай більш вразлива, тому найбільший вплив пандемія має саме на цю вікову категорію. 

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що більшість людей, що хворіли на Омікрон, не відчули симптомів вірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ