Очі

Чи повернуть в Україні обов'язкові протиепідеміологічні заходи – Кузін

Shutterstock

За минулий тиждень кількість госпіталізацій зросла на 7%.

В Україні останнім часом спостерігається все більше захворювань на коронавірус, що викликає підозри про ймовірне запровадження карантинних обмежень. Детальніше про це розповів головний санлікар України Ігор Кузін, передає "Дивогляд".

Фахівець відмітив, що ситуація з COVID-19 в Україні цілком відповідає сезонності, а зростання кількості захворювань було очікуваним. Кузін розповів, що найбільше зростання ковід-захворюваності в Україні очікувалося на перших тижнях вересня і жовтня.

"Впродовж минулого тижня було зафіксовано майже 43 тисячі нових випадків захворювання на коронавірус, це на 3% менше, ніж позаминулого тижня. Тобто зараз ситуація з коронавірусною хворобою доволі стабільна, очікувана і відповідає сезонності. Ми очікували пікових показників в останній тиждень вересня та на початку жовтня, і тому зараз ми наближаємось до пікових показників захворюваності", – зазначив Кузін.

Головний санлікар додав, що за минулий тиждень кількість госпіталізацій зросла на 7% – понад 7 тис пацієнтів потрапили до лікарень. Таким чином, станом на 5 жовтня, у медичних закладах України зайнято близько 16% ліжок, що були виділені для хворих на COVID-19.

Попри це у Міністерстві охорони здоров'я заявили, що не планують відновлювати обов'язкові протиепідемічні заходи в усіх регіонах України. Однак, місцева влада має право на прийняття рішення щодо відновлення карантинних норм у повній чи частковій мірі у своєму регіоні (місті). 

"Зараз ковід-захворюваність на 30-32% менша, ніж в аналогічний період торік. Тому що частка вакцинованих людей зросла в 6 разів. І зараз ми маємо померлих в 6 разів менше, ніж в нас було в аналогічний період 2021 року. Тому вакцинація дійсно має доказову базу стосовно своєї ефективності і профілактики тяжкого перебігу коронавірусної хвороби", – наголосив заступник міністра.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Україні спостерігають погіршення COVID-ситуації.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ