Коронавірус

Рідина для полоскання рота може пригнічувати коронавірус – дослідження

Shutterstock

Складові рідини борються одразу з чотирма варіантами коронавірусу

Японські науковці встановили, що рідини для полоскання ротової порожнини можуть пригнічувати COVID-19, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress.

Фахівці з Університету Хоккайдо провели дослідження, під час якого проаналізували зв'язок між комерційно доступними рідинами для полоскання рота і коронавірусом.

В ході дослідження експерти приділили увагу хлорид цетилпіридинію (CPC), який здатен пригнічити SARS-CoV-2 в ротовій порожнині за рахунок руйнування ліпідної мембрани, яка оточує вірус. Перевагою СРС науковці називають відсутність смаку і запаху.

Упродовж 10 хв після застосування 30-50 мкг/мл хлориду цетилпіридинію фахівці спостерігали пригнічування інфекції розчином. Водночас, науковці відмітили, що рідини для полоскання рота, до складу яких увійшли CPC, є більш ефективними, ніж лише CPC.

"Що найбільш важливо, низькі концентрації CPC в рідині для полоскання рота пригнічують інфекційність одразу чотирьох варіантів Covid-19 – вихідний, Альфа-, Бета- та Гамма-варіанти".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що COVID-19 може змінити особистість людини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ