Нобелівська премія

Нобелівська премія з літератури 2022: хто та за що отримав

Depositphotos

"Письменництво – це політичний акт, який відкриває нам очі на соціальну нерівність"

Лауреатом Нобелівської премії з літератури цього року стала французька письменниця Анні Ерно. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Нобелівський комітет.

Письменницю відзначили "за сміливість і гостроту, з якою вона розкриває коріння, відчуженість і колективні обмеження особистої пам'яті".

"Цьогорічний лауреат з літератури Енні Ерно сказала, що письменництво – це політичний акт, який відкриває нам очі на соціальну нерівність. Для цього вона використовує мову як "ніж", як вона це називає, щоб розірвати завіси уяви. У своєму письмі Ерно послідовно і з різних боків досліджує життя, відзначене сильними відмінностями щодо статі, мови та класу. Її шлях до авторства був довгим і важким", – розповіли у Нобелівському комітеті.

Тепер серед класичних Нобелівських премій залишилось назвати володаря премії миру, що відбудеться вже 7 жовтня, у п'ятницю. Вже у понеділок, 10 жовтня, стане відомо, кого відзначать премією імені Альфреда Нобеля у галузі економіки.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, хто отримав Нобелівську премію 2022 з хімії, з фізики, а також з фізіології та медицини.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ