Дівчина читає

Жінки купують книжки за гроші чоловіків: CEO однієї з найбільших онлайн-книгарень України звільнили через сексистський жарт

Shutterstock

Українки вже почали закликати суспільство не купувати продукцію видавництва

Генеральний директор однієї з найбільших в Україні онлайн-книгарень Yakaboo Іван Богдан втрапив у скандал після невдалого жарту про жінок-покупців, які витрачають гроші чоловіків. Як повідомляє "Дивогляд" його вже звільнили з посади. 

Іван Богдан під час зустрічі українських популяризаторів читань "Українська книга: після війни, геть від Москви" проявив себе з сексистського боку, коли спробував пожартувати про жінок. Він відмітив, що чоловіки заробляють гроші, а жінки "як завжди" витрачають їх.

У студії Івану Богдану поставили запитання щодо того, який він – український читач книжок. Коли CEO відмітив, що суха статистика у відсотках наразі нікому не цікава і вирішив розбавити свою відповідь жартом, який мав би "залетіти". Але вийшло зовсім навпаки...

"Більше книг купують жінки. Ну, як завжди витрачають кошти, які заробляють чоловіки", – заявив гендиректор Yakaboo.

Як Іван Богдан прокоментував свій "жарт"?

Звичайно, що після звинувачень у сексизмі Богдан спробував вибачитися і виправдатися, але дуже невдало. Ймовірно, що тепер йому доведеться вибачатися ще й перед своєю власною дружиною. 

На своїй сторінці у Facebook гендиректор заявив, що складає свої повноваження у видавництві:

Щоправда, витівка Богдана відгукнулася не лише йому. Його сексистські висловлювання зачепили багатьох українок, а наслідки можуть вплинути й на саме видавництво. 

Українки вже почали закликати суспільство не купувати нічого у Yakaboo:

  • Ось вам простий майстер-клас, як обісратися на рівному місці. Більше ніяких покупок у Yakaboo, хай працює інститут репутації!
  • Як маркетологиня відкрию секрет, що без жіночої аудиторії в Україні не проживе жоден бізнес, навіть шиномонтаж. Тож віддавайте свої гроші туди, де вас поважають, пані.
  • Після того як у 2020 році Yakaboo продавали у собі на платформі книгу "Гамарджоба, панове" і казали, що то не вони, думала, трохи порозумнішало їх керівництво. А ніт. Нова тема. Секзизм. Тепер точно гудбай.
  • Дуже образливо звучить. А здавалося, людина розумна і поважана. Він, напевно, на роботі тій ж так само цінує жінок. А своїм секретеркам-жінкам, певно, він платить мало, бо для чого їм платити, якщо їм все одно чоловіки їх дають гроші!
  • Yakaboo для мене помер.. Назавжди..
  • Більше ніяких покупок на якабу! Ось так обісрати більшість жінок-книголюбів, які самі заробляють гроші - рівень зовсім дурної та сексистської людини. Хай працює інститут репутації.

Якою була реакція компанії?

Звичайно, що "віднікатися" від такого скандалу видавництво Yakaboo не могло. У компанії відреагували на скандал навколо гендиректора і усунули його від обов'язків:

"Вчора СЕО Yakaboo Іван Богдан припустився дуже прикрої помилки, невдало висловившись про жінок під час публічної дискусії. Ми впевнені, Іван Богдан не мав на меті нікого образити, оскільки ніколи не мав упереджень в питаннях гендеру та завжди ставився до жінок з повагою. Але його висловлювання не сумісне з цінностями, культурою та поглядами, які сповідує наша Компанія, наші Акціонери, наша Команда", – йдеться у повідомленні Yakaboo на Facebook.

У видавництві вибачилися перед усіма клієнтками, чиї почуття зачепили сексистські слова колишнього СЕО:

"Цінності – це не папірець на стіні. Вони перевіряються діями і відповідними рішеннями. Повага до наших клієнтів, партнерів, співробітників – є ключовою цінністю компанії. Без винятків. У зв’язку з цим ми ухвалили єдине можливе рішення. Іван Богдан відсторонений від управління компанією. Тимчасово функції СЕО Yakaboo виконуватиме директорка з операційної діяльності Олена Безугла. Від імені Yakaboo приносимо свої вибачення", – зазначили у компанії.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Ілон Маск розкритикував "культуру скасування" і "борців за соціальну справедливість".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ