Нобелівська премія

Нобелівська премія з хімії 2022: хто та за що отримав

Depositphotos

"За прагнення не ускладнювати речі, а працювати з тим, що легко та просто"

У 2022 році Нобелівську премію з хімії отримали Каролін Рут Бартоцці, Мортен П. Мелдал и Баррі Шарплес за розвиток "клік-хімії та біоортогональної хімії". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Нобелівський комітет.

Для Шарплесса це вже друга Нобелівська премія з хімії.

"Баррі Шарплес та Мортен Мелдал заклали основу функціональної форми хімії – клік-хімії, в якій молекулярні будівельні блоки швидко та ефективно поєднуються один з одним. Керолін Бартоцці вивела клік-хімію на новий рівень і почала використовувати її у живих організмах", – йдеться у повідомленні.

У сфері фармацевтики створення нових молекул переважно пов'язане з відтворенням вже існуючих природних сполук, які мають лікувальні властивості.

"Премію цього року з хімії присуджено за прагнення не ускладнювати речі, а працювати з тим, що легко та просто. Функціональні молекули можна побудувати навіть прямим шляхом", – розповів голова Нобелівського комітету з хімії Йохан Оквіст.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, хто цього року отримав Нобелівську премію з фізики, а також фізіології та медицини.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ