Сванте Паабо

Хто отримав Нобелівську премію з фізіології та медицини 2022 – подробиці

@NobelPrize / Twitter

Лауреат досліджує еволюцію людини.

Шведський біолог і засновник палеогеноміки Сванте Паабо став лауреатом Нобелівської премії з фізіології та медицини у 2022 році. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Nobel Prize.

Паабо вивчає перших людей і гомінінів – підродину приматів родини гомінід, до якої належать сучасні люди та їхні попередники. Науковця відзначили "за його відкриття щодо геномів вимерлих гомінінів та еволюції людини".

Зокрема, біолог секвенував геном неандертальців (вимерлий родич homo sapiens) і відкрив невідомого гомініда на ім'я Денні, матір якого була представницею неандертальців, а батько – денісівців. У рамках своїх досліджень біолог також встановив, що Денисівська людина передала гени Homo sapiens після міграції з Африки приблизно 70 тис років тому.

"Цей давній потік генів для сучасних людей сьогодні має фізіологічне значення. Наприклад, впливає на те, як наша імунна система реагує на інфекції", – розповіли у комітеті.

Окрім цього, Паабо є засновником нової наукової дисципліни – палеогенетики, яка вивчає еволюцію людей, використовуючи ДНК пралюдей.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені розповіли, як 10 тисяч років тому люди носили своїх немовлят.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ