Метеорит

Що було б із Землею, якщо NASA не збила би астероїд – учений

Shutterstock

Можливі різні сценарії розвитку подій

Професор планетарних наук королівського коледжу Лондона Гарет Коллінз вважає, що якби NASA не вдалося реалізувати місію DART, то це могло б призвести до катастрофічних наслідків. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Space.

Відомо, що в ніч з 26 на 27 вересня у рамках зазначеної місії науковці запустили зонд для зіткнення з астероїдом, щоб перенаправити його. Це була перевірка, чи здатне людство на сучасному етапі наукового розвитку збити астероїд. Детальніше про це читайте тут.

Однак, що теоретично було би з нашою планетою, якщо місія провалилася б?

"Якби астероїд розміром з Діморф впав на велике місто, наприклад, Лондон, то на всьому південному сході Англії в будинках вибило б вікна. Втрата в області Лондона і передмість була б катастрофічною – у центральній частині міста ніхто не вижив би через повітряний удар", – розповів Коллінз.

Внаслідок падіння такого астероїда може утворитися кратер шириною 1.6 кілометра і глибиною 370 метрів. Окрім цього, існує велика ймовірність, що астероїд вибухнув би у повітрі, а його уламки спровокували би масштабні пожежі.

"Якби астероїд впав в океан, він створив би дуже великі хвилі цунамі. Але якби це сталося глибоко в океані, хвилі розсіялися б до хвиль досить низької амплітуди, перш ніж досягти узбережжя", – сказав фахівець і додав, що космічне тіло не впало би на таке велике місто, як Лондон, але все ж таки ймовірність цього існувала.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що на Марсі виявили сліди стародавнього океану або масштабного катаклізму.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ