Perseverance, Марс

Марсохід Perseverance зафіксував сонячне гало на Марсі – фото

NASA

Спостереження проводилося через камери марсохода

Марсохід Perseverance вперше в історії виявив на Марсі сонячне гало. Варто відмітити, що це перший випадок, коли це явище зафіксували поза межами Землі. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Geophysical Research Letters.

Палеонтологи з Інституту космічних наук у Боулдері вважають, що сонячне гало на червоній планеті утворюють шестикутні кристали водяного льоду мікрометрових розмірів, що розміщуються в атмосфері Марса. 

Вперше сонячне гало на Марсі зафіксували 15 грудня 2021 року, після 3,3 годин спостереження через камери марсохода Perseverance. Апарат функціонує в районі кратера Єзеро, неподалік екватора Червоної планети. 

Гало на Марсі має вигляд кола, що розміщується в межах 22 градусів від Сонця. Експерти підозрюють, що воно було утворене кристалами крижаного льоду у вигляді 6-кутних призм, довжина і діаметр яких не більші за 11 мікрометрів. Науковці підозрюють, що кристали спочатку розміщувалися на висоті 40-50 км, але з часом опустилися до 3-12 км.

сонячне гало на Марсі
сонячне гало на Марсі
Фото: NASA

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що марсохід Perseverance знайшов нові ймовірні докази життя на Марсі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ